Топ Новини

Фірташ продовжив активно скуповувати міськгази - три придбання за сім днів

5 вересня 2012 в 08:55
Придбаний держпакет акцій міськгазу став уже третім з десяти компаній, на які націлився "Газтек". Слабкий інтерес інших претендентів на приватизацію пов'язаний багато в чому з тим, що продаються неконтрольні пакети акцій - яких достатньо, щоб зміцнити позиції наявних акціонерів (у першу чергу, Фірташа).
firtash_IMG_1.jpg
прес-служби Дмитра Фірташа

Фонд державного майна України (ФДМУ) у середу, 5 вересня провів аукціон з продажу 26% акцій "Дніпропетровськгазу". Переможцем аукціону стала підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу компанія "Газтек". Це стало вже третім великим придбанням Фірташа за останні сім днів - раніше "Газтек" купив держпакети акцій "Севастопольгазу" та "Івано-Франківськгазу".

Держпакет "Дніпропетровськгазу" обійшовся "Газтеку" в 58 млн 650 тис. грн - всього на 50 тис. грн більше, ніж його стартова вартість.

Мінімальний обсяг інвестицій від покупця протягом трьох років повинен скласти 5,21 млн грн.

До участі в конкурсі, окрім компанії "Газтек", була допущена інвестиційна компанія "Фінлекс-Інвест".

"Дніпропетровськгаз" обслуговує розподільні газові мережі, розташовані на території Дніпропетровської області, за винятком Дніпропетровська та Кривого Рогу. Чистий прибуток "Дніпропетровськгазу" у І кварталі 2012 р. зріс на 25,5% - до 46 млн грн.

"Газтек" належить низці кіпрських фірм - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу, так само як і компанія "Фінлекс-Інвест", її конкурент на цих торгах.

Слабкий інтерес пов'язаний багато в чому з тим, що продаються неконтрольні пакети акцій - яких достатньо, щоб зміцнити позиції наявних акціонерів (у першу чергу, Дмитра Фірташа).

Нагадаємо, «Газтек» раніше заявив про намір придбати держпакети акцій 10 обл- і міськгазів. З початку "розпродажу" Фірташ придбав у держави акції вже трьох газопостачальних компаній - 25% акцій «Івано-Франківськгазу», 25% акцій «Севастопольгазу», і сьогоднішні 26% акцій "Дніпропетровськгазу".

Читайте також:

Облгази: закріплювальний переділ

Кабмін заборонив міськгазам і облгазам приватизувати газорозподільні мережі

Компанія Фірташа позначила свої газові наміри

«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...