Фірташ, поторгувавшись сам із собою, купив у держави ще 25% "Запоріжгазу"

6 вересня 2012 в 09:05
Підконтрольний Фірташу "Газтек" переміг у конкурсі з продажу 25% держакцій "Запоріжгазу" з ціною 16,8 млн грн, що на 4,7 млн ​​більше, ніж стартова ціна пакету. Торгуватися на конкурсі компанії довелося з ТОВ "Фінлекс-Інвест", яке також пов'язують з Фірташем.
firtash_IMG_2.jpg
прес-служби Дмитра Фірташа

Фонд державного майна України (ФДМУ) у четвер, 6 вересня, провів аукціон з продажу 25% акцій "Запоріжгазу". Переможцем аукціону стала підконтрольна бізнесменові Дмитру Фірташу компанія "Газтек". Таким чином, це вже четверте придбання Фірташа за останній тиждень і п'яте - з початку "розпродажу" облгазів, що становить половину від запланованого бізнесменом.

Нагадаємо, раніше "Газтек" купив держпакети акцій "Миколаївгазу", "Дніпропетровськгазу", "Севастопольгазу" і "Івано-Франківськгазу".

Стартова ціна "Запоріжгазу" становила 14,1 млн грн. На держпакет, окрім "Газтека", також претендувало ТОВ ІК "Фінлекс-Інвест", однак після вісімнадцяти кроків підвищення ціни воно відмовилося від боротьби. Таким чином, нове придбання обійшлося Фірташу в 16,8 млн грн - тобто на 4,7 млн грн дорожче, ніж на початку торгів.

Окрім того, протягом трьох років Фірташ повинен інвестувати в "Запоріжгаз" 3,94 млн грн.

В результаті купівлі держпакету, "Газтек" сконцентрує 49,93% акцій "Запоріжгазу". Держава збереже у своїй власності блокуючий пакет.

Слабкий інтерес інших гравців пов'язаний багато в чому з тим, що продаються неконтрольні пакети акцій - яких достатньо, щоб зміцнити позиції наявних акціонерів (у першу чергу, Дмитра Фірташа).

Власниками 96% акцій "Газтек" є чотири кіпрські компанії - Porala Venchers Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Venchers Limited, Krezer Holdings Limited. За даними учасників ринку, ці компанії підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу, так само як і компанія "Фінлекс-Інвест", її конкурент на цих торгах.

Рахунки "Газтек" у національній валюті обслуговуються у "Надра Банку", також підконтрольному Фірташу. Напередодні компанія залучила у банку кредитну лінію на 250 млн грн для купівлі акцій підприємств з газопостачання та газифікації.

Нагадаємо, «Газтек» раніше заявив про намір придбати держпакети акцій 10 обл- і міськгазів. З початку "розпродажу" Фірташ придбав у держави акції вже п'яти газопостачальних компаній - 25% акцій "Миколаївгазу" (18,97 млн грн), 25% акцій «Івано-Франківськгазу» (33,35 млн), 25% акцій «Севастопольгазу» (4,45 млн грн), 26% акцій "Дніпропетровськгазу" (58,65 млн грн) і сьогоднішні 25% "Запоріжгазу".

Читайте також:

Облгази: закріплювальний переділ

Кабмін заборонив міськгазам і облгазам приватизувати газорозподільні мережі

Компанія Фірташа позначила свої газові наміри

«Газпром» відхрещується від інтересу до приватизації українських облгазів

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...