Топ Новини

Фінансові регулятори виступили проти 25% податку на депозити

12 березня 2013 в 17:13

Нацбанк закликав політичних діячів ретельно аналізувати наслідки будь-яких законопроектів з питань банківської та фінансової системи, які вносяться до Верховної Ради України

Нацбанк НБУ валюта
Фінансові регулятори виступили проти 25% податку на депозити

Уряд і фінансові регулятори - Національний банк і Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг - висловилися категорично проти законопроекту народного депутата від фракції Партії Регіонів Євгена Сігала.

Нагадаємо, Сігал запропонував ввести 25% податок на доходи від банківських депозитів. Крім введення підвищеної ставки (чинна редакція Податкового кодексу передбачає лише 5%), народний депутат пропонує перенести введення оподаткування внесків з 2015 року вже на наступний - 2014.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров висловився категорично проти введення оподаткування депозитів фізосіб в будь-якому вигляді. Про це він написав під час спілкування з користувачами соціальної мережі Facebook.

"Ми зацікавлені в тому, щоб нарощувати свою банківську систему, і ми повинні заохочувати наше населення вкладати гроші на депозити. Тому уряд проти податку на прибуток від депозитів", - написав Азаров.

У свою чергу Національний банк різко розкритикував ініціативу депутата- регіонала Сігала в спеціальній заяві. У ній сказано, що депутатам часто властиво політизувати суто економічні питання, а це може вносити нестабільність в роботу фінансової системи.

"Національний банк закликає політичних діячів ретельно аналізувати наслідки будь-яких законопроектів з питань банківської та фінансової системи, які вносяться до Верховної Ради України, дотримуватися у своїй діяльності принципу однозначного пріоритету забезпечення стабільності фінансової системи країни і поваги до її громадян", - сказано в офіційному коментарі НБУ.

Проти ідеї введення такого високого податку виступив і інший фінансовий регулятор - Національна комісія з регулювання ринку фінансових послуг. "Сьогодні найважливішим завданням є детінізація економіки. Відповідно до ініціатив, які пов'язані з введенням високих ставок оподаткування депозитів, треба ставитися дуже акуратно і зважено. Депозити населення є основним ресурсом для банків України. І такі законопроекти можуть створити недовіру громадян до державної політики і банківської системи", - йдеться в повідомленні регулятора.

У свою чергу голова Нацфинуслуг Андрій Стасевський нагадав, що проти цієї ідеї вже виступили уряд і Національний банк, та висловив надію, що аналогічної позиції дотримається і депутатський корпус Верховної ради.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...