Фіксований сільгоспподаток збагачує олігархів і вбиває село, - експерт

22 квітня 2013 в 18:46

Деякі підприємства отримують прибуток у середньому від 40-50 тис. грн до сотень тисяч у розрахунку на гектар. При цьому з того ж гектара вони платять лише 6 грн фіксованого сільгоспподатку.

фсн
belta.by

Фіксований сільгоспподаток (ФСП) у його нинішньому форматі забезпечує комфортне існування підприємствам, які не використовують сільгоспугіддя у своїй діяльності, але можуть оподатковуватися на основі земельної площі (птахофабрики, тепличні комбінати, тваринницькі комплекси).

Про це в статті для ZN.UA пише завідувач відділом Інституту аграрної економіки Національної академії аграрних наук Леонід Тулуш.

"Так, у підприємств, в яких дві третини в доходах займають доходи від птахівництва (для прикладу), площа угідь (база оподаткування) становить лише 300–400 га, а виручка в розрахунку на гектар в середньому перевищує 150 тис. грн (може становити до мільйона і більше). Прибуток цієї групи товаровиробників у розрахунку на гектар у середньому становить понад 40–50 тис грн (може доходити до сотень тисяч). При цьому з того ж гектара вони сплачують лише 6 грн ФСП", - зазначає вчений.

Тулуш вважає, що для суб'єктів аграрного бізнесу, яких нелогічно оподатковувати на основі земельних площ, доцільно використовувати виручку як об'єкт оподаткування доходів.

Також представник Інституту аграрної економіки підкреслює, що вкрай важливим елементом реформування фіксованого сільгоспподатку має стати підвищення значущості ставок податку, що надходить до бюджетів місцевого самоврядування і визначає їх можливості фінансування розвитку сільських територій.

"Ставки ФСП (у частині, що належить місцевим бюджетам, — 30% від початкового розміру ФСП) не змінювалися з 1998 р. Поточна практика оподаткування сільгоспугідь не влаштовує сільські громади, які, володіючи земельними масивами, позбавлені основного доходного джерела муніципалітетів. Частка ФСП у бюджетах сільських (селищних) рад не перевищує 1,5–2,0%. За кордоном же майнове оподаткування — основа місцевих бюджетів. Висновок такий: слід піднімати ставку ФСП і переглядати базу оподаткування", - констатує Тулуш.

Докладніше читайте в статті Леоніда Тулуша "Податкові пільги для АПК: скасувати не можна модернізувати" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Пільги для аграріїв, очевидно, не відмінятимуть

Перегляд пільг для агросектора: як проскочити між крапельками

Експерт виступив за застосування диференційованих ставок ПДВ в АПК

В АПК необхідно залишити преференції тільки тим, хто їх потребує, - думку

Міндоходов хоче прив'язати фіксований сільгоспподаток до доходів підприємств

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...