ФГВФО не може ефективно контролювати права вимог за кредитами, так як не є професійним кредитором – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ФГВФО не може ефективно контролювати права вимог за кредитами, так як не є професійним кредитором – думка Роль професійного кредитора і продавця активів банків є непрофільною діяльністю для ФГВФО © bankruptcy-ua.com
У Фонду гарантування вкладів фізосіб відсутні базові компетенції в адмініструванні кредитних портфелів, навички проведення реструктуризації, і навіть елементарних професійних комунікацій з боржниками і поручителями.

ФГВФО так і не пристосувався не те що належним чином управляти численними активами своїх "пацієнтів", а навіть просто забезпечувати їхнє збереження. Адже це - десятки тисяч кредитних справ і важливих додатків, які містяться на паперових носіях, констатують у своїй статті для DT.UA Юрій Сколотяний і Вадим Сирота.

"У результаті ця структура втрачає контроль над прийнятими для опікування активами та заставами через численні досить сумнівні судові рішення не на її користь, банкрутства та самоліквідації боржників, сумнівні взаємозаліки й банальні крадіжки", - йдеться в матеріалі.

Логічним виходом з такої ситуації міг би стати швидкий продаж таких активів за максимально високою ціною. Але катастрофічно низька ліквідність цього ринку фінансових активів (у першу чергу прав вимог за кредитними договорами), перманентна тяганина з їх продажем Фондом гарантування і непрозорість цього процесу (в тому числі відсутність доступу покупців до деталізованої "специфічної" інформації) обмежують згадані можливості.

Сколотяний і Сирота відзначають, що така роль професійного кредитора і продавця активів банків є непрофільною діяльністю для Фонду гарантування вкладів фізосіб. Але відповідальність за крайню неефективність його роботи також лежить на Нацбанку, адже ніхто з посадових осіб банківського регулятора не поніс відповідальності за фактичну відсутність належного нагляду над банківськими установами.

Читайте також: На рахунках ФГВФО знаходиться 6 млрд грн – глава НБУ

Раніше в ФГВФО заявляли, що 80% активів банків-банкрутів сьогодні існують виключно на папері: незалежні оцінювачі оцінили активи 70 ліквідованих банків, у яких сформована ліквідаційна маса, 94 млрд. грн., хоча "на папері" їх вартість більше 418 млрд. грн.

у 2016 році В Україні припинили роботу більше 20 банків. Станом на січень 2017 року в країні діяли 94 фінустанови.

Детальніше про проблеми чинної в Україні системи гарантування вкладів читайте у статті Вадима Сироти та Юрія Сколотяного "Нацбанк та Фонд гарантування вкладів: погана гра двох "поліцейських" з величезним мінусом для суспільства" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі