Фермерським господарствам можуть заборонити купувати землю

22 листопада 2011 в 13:13
Фермерські господарства можуть виключити зі списку покупців земель сільськогосподарського призначення у доопрацьованій редакції закону про ринок земель.
zemlya_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це повідомив заступник голови Державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний під час круглого столу.

За його словами, згідно з нинішньою редакцією закону, існує три набувача ділянки сільгосппризначення - держава, фермерські господарства або громадяни України.

М.Калюжний відзначив, що у доопрацьованій версії є два варіанти - або виключити фермерські господарства взагалі зі списку покупців сільгоспземлі, або залишити ті господарства, які були створені до 1 січня 2011 року.

«Швидше за все, не буде фермерських господарств взагалі», - додав він.

М.Калюжний відзначив, що після внесення змін до закону про фермерські господарства, вони почали розмножуватися як гриби заради того, щоб скуповувати землі.

Окрім того, серед запропонованих змін до закону - обмежити максимальну площу орендованих сільгоспземель на території районів.

«Є пропозиції обмежити площу орендованих земель максимум 5 тис. га на території одного району. На мій погляд, це маленька площа. Сьогодні великі землекористувачі володіють земельними ділянками по 5-7, до 10 тис. га. Я думаю, що ця норма буде збільшена ... Я думаю, що вона буде не менше 10 тис. га», - сказав він.

Також до закону планується внести зміни, які зменшують максимальну площу земельних ділянок сільгосппризначення для продажу з існуючих 2,1 тис. га до 100-500 га.

М.Калюжний уточнив, що відомство буде наполягати на прив'язці максимальної площі землі до агрокліматичних зон.

У свою чергу, голова Держземагенства Сергій Тимченко озвучив пропозиції фермерів, які хочуть, щоб запланований до створення Державний земельний банк видавав довгострокові кредити аграріям під не більше 8% річних під заставу землі або довгострокової оренди.

Як повідомлялося, 18 листопада Верховна Рада України направила на повторне перше читання урядовий законопроект про ринок земель.

Було прийнято рішення, щоб робоча група доопрацювала урядовий законопроект для його повторного розгляду у першому читанні на засіданні ВР.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...