Єврозона офіційно схвалила виділення Греції другого пакету фіндопомоги

14 березня 2012 в 12:52
Країни єврозони уповноважили Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) виділити країні перший внесок у розмірі 39,4 млрд євро в рамках нової програми допомоги обсягом 130 млрд євро.
greece_3645980267_49d3bae838_b-2.jpg
flickr.com

Держави єврозони офіційно схвалили надання Греції другого пакету допомоги обсягом 130 млрд євро, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на заяву глави Єврогрупи Жана-Клода Юнкера.

"Всі національні та парламентські процедури, що вимагалися для цього, були завершені", - зазначив Юнкер.

За його словами, країни єврозони уповноважили Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) виділити країні перший внесок в рамках нової програми допомоги. Розмір цього платежу складе 39,4 млрд євро, він буде надаватися за допомогою низки траншів.

"Друга програма допомоги Греції є унікальною можливістю для країни, яку не можна втратити. Грецькій владі необхідно зберігати прихильність виконанню погоджених заходів у плані фінансової консолідації, структурних реформ і приватизації у суворій відповідності з новою програмою", - заявив глава Єврогрупи.

У наступні три роки Греція повинна отримати більше 100 млрд євро. За словами головного виконавчого директора EFSF Клауса Реглінга, країна отримає 5,9 млрд євро у березні, 3,3 млрд євро у квітні і 5,3 млрд євро у травні.

Друга програма допомоги Греції була неофіційно схвалена Єврогрупою після того, як країна досягла угоди про обмін боргу з приватними інвесторами.

Як повідомлялося, 9 березня Єврогрупа схвалила виділення 35,5 млрд євро на фінансування операції з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору. Міністри також заявили, що Греція виконала всі умови для отримання інших коштів в рамках 130-мільярдної програми допомоги.

Також Греція продовжила до 24 березня 2012 р. термін подання паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, у надії довести рівень участі до 100%.

Успішний обмін паперів дозволить Греції уникнути неконтрольованого дефолту, який планується на 20 березня 2012 року — день, коли настає термін виплат за облігаціями на 14,5 млрд євро.

Читайте також:

Агентство Fitch скасувало дефолт Греції


Уряд Греції позбувся п'ятьох членів, але затвердив заходи економії

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...