Євросоюз знайшов заміну «Газпрому»

12 жовтня 2012 в 14:11
Румунія виступила за прискорення ратифікації Договору про співпрацю між Туркменістаном і Євросоюзом щодо реалізації проекту будівництва газопроводу «Набукко».

Президент Румунії Траян Бесеску і голова Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов домовилися про реалізацію проекту «Набукко» щодо постачань газу прикаспійських держав у країни Євросоюзу. Реалізація цього проекту допоможе країнам ЄС знизити залежність від енергоресурсів, що постачаються російським «Газпромом».

Бесеску на зустрічі зі своїм туркменським колегою заявив, що Румунія вважає газопровід «Набукко» стратегічним проектом і виступає за розвиток енергетичного діалогу між Туркменістаном і Євросоюзом.

«Румунія, як і Європейський союз, надає величезного значення розвитку Південного енергетичного коридору і вважає газопровід «Набукко» стратегічним проектом. Ми дуже раді, що Туркменістан підтверджує готовність бути постачальником енергоносіїв для європейського ринку», - зазначив він.

«Ми розуміємо, що Туркменістану потрібні гарантії закуповуваних обсягів газу, і підтримуємо міжнародний діалог Ашгабата з питань енергетичної безпеки та диверсифікації шляхів експорту газу», - запевнив Бесеску.

Відзначимо, що в Туркменістані найбільш перспективним газовим родовищем вважають Галкиниш, запаси якого, за оцінками експертів, складають 26,2 трлн кубометрів.

За словами Бесеску, Румунія виступає за прискорення ратифікації Договору про співпрацю між Туркменістаном і Євросоюзом.

«Енергетичний діалог між Туркменістаном і Європейським союзом помітно активізувався, - зазначив, у свою чергу, туркменський президент. - У зв'язку з цим вважаємо, що Румунія могла б взяти дієву участь у зміцненні відносин Туркменістану та Євросоюзу, націлених на зведення нових мостів дружби та взаємовигідного співробітництва».

Як відомо, проект «Набукко», лобійований США і Євросоюзом, передбачає постачання природного газу з Туркменістану та Азербайджану в Європу. Можливості його реалізації президенти Бердимухамедов і Бесеску обговорюють з першої зустрічі в 2008 році.

У січні 2011 року в Ашгабаті відбулися переговори про постачання туркменського газу, в яких брали участь Гурбангули Бердимухаммедов, європейський комісар з енергетики Гюнтер Оттінгер і глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Нагадаємо, також що Азербайджан і Туреччина лобіюють будівництво на своїх територіях газопроводу TANAP, ресурсом для якого стане газ із азербайджанських родовищ Шах-Деніз і Шах-Деніз-2.

Читайте також:

Угорщина виходить з проекту газопроводу Nabucco на користь «Південного потоку»

Грузія готова реалізовувати новий проект щодо транзиту газу в обхід Росії

Німецька RWE розглядає вихід з проекту газопроводу Nabucco

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...