Топ Новини

Євросоюз ухвалив рішення розкрити контракти «Газпрому»

11 жовтня 2011 в 06:40
Відповідно до затверджених вчора Радою ЄС нових правил роботи на оптових ринках газу та електроенергії, всі енерготрейдери тепер зобов'язані повідомляти про свої операції в Агентство із взаємодії енергорегуляторів (ACER).
gas_gaz_gts_4.jpg
naftogaz.com

Зокрема, необхідно буде інформувати про ціну, обсяг, дату та час операції, повідомляти ім'я продавця і покупця, а також в чиїх інтересах відбувається продаж. Правила забороняють використання інсайдерської інформації при купівлі або продажу на оптових енергоринках. Ексклюзивна і здатна вплинути на ціни інформація тепер повинна буде розкриватися до закриття угоди. Передана інформація буде аналізуватися ACER, після чого регулятор зможе вимагати від національних антимонопольних відомств дослідження підозрілих випадків і покарання винних у порушенні правил ЄС, пише «Коммерсантъ-Украина».

Після введення нових правил регулятор буде мати доступ до інформації про прямі контракти, у тому числі про договори на закупівлю газу у Газпрому. Нагадаємо, нещодавно антимонопольні відомства Європи провели вилучення документів в офісах європейських контрагентів російської монополії. Експерти відзначали, що це було зроблено в тому числі для того, щоб дізнатися цю інформацію і впливати на ціноутворення "Газпрому", що постачає до третини всього газу, що споживається в Європі.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима (БЮТ) відзначає, що нові правила ЄС вимагатимуть внесення змін до Господарського кодексу, а також законів "Про електроенергетику" та "Про захист від недобросовісної конкуренції". За словами його колеги з комітету Сергія Пашинського ("БЮТ-Батьківщина"), прийняття цих норм можна здійснити протягом 2-3 років. "Але для цього необхідна політична воля Кабміну, поки ж уряд не провів навіть тих реформ, які раніше пообіцяв Євросоюзу", - підтримав його Гудима.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...