Євросоюз погодився фінансово допомогти Іспанії

10 липня 2012 в 07:49
Європейський союз надасть фінансову допомогу Іспанії. На зустрічі у Брюсселі міністри фінансів прийняли рішення про виділення вже в липні 30 мільярдів євро.
eurosouz euroflag 7362211494_c1a9ce1f7e_z.jpg
Europen Parliament/P.Naj-Oleari

Міністри фінансів країн єврогрупи на зустрічі, яка завершилася у Брюсселі в ніч на 10 липня, прийняли рішення про виділення фінансової допомоги Іспанії. Учасники переговорів рекомендували Єврокомісії надати уряду у Мадриді більше часу для консолідації бюджету. Дефіцит має бути взятий під контроль у 2014 році, а не у 2013-му, як це передбачалося раніше.

Глава єврогрупи Жан-Клод Юнкер повідомив, що вже в поточному місяці Іспанія отримає 30 мільярдів євро. На думку Брюсселя, цей крок буде сприяти стабілізації ситуації на вкрай знервованих фінансових ринках. У відповідь на надання кредиту уряд у Мадриді бере на себе зобов'язання вжити додаткових заходів економії. Через два роки приріст державної заборгованості не повинен перевищувати встановлений Маастрихськими угодами рівень 3% від ВВП.

Глави фінансових відомств країн єврогрупи також обговорили на зустрічі з новим міністром фінансів Греції Янніс Стурнарасом ситуацію в охопленій кризою країні. Протягом останніх місяців через передвиборчу кампанію процес реалізації реформ сповільнився. Коаліційний уряд просить пом'якшити умови виділення кредитів. Жан-Клод Юнкер зазначив, що пропозиції Греції про зміни програми економії будуть розглянуті не раніше вересня.

На зустрічі прийнято рішення про продовження на два роки повноважень голови єврогрупи Жан-Клода Юнкера, термін яких закінчується 17 липня. Новим кандидатом на цей пост вважався міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Однак новий президент Франції Франсуа Олланд виступив проти.

Читайте також:

Іспанія слідом за Грецією попросила у ЄС кредит для порятунку економіки від краху

Меркель не змогла знайти «простого і швидкого виходу» з кризи в єврозоні

Міністри фінансів єврозони схвалили фінансову допомогу Кіпру

Німці втрачають довіру до банків на тлі кризи в єврозоні

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...