Євросоюз, США і Японія поскаржилися на Китай до СОТ

13 березня 2012 в 16:50
Скаргу до СОТ на КНР подали ЄС, США і Японія. Вони звинувачують Пекін в обмеженні експорту рідкоземельних металів, необхідних для виробництва високотехнологічних продуктів. Китай обурений скаргою.
wto.jpg
WTO/Jay Louvion

Євросоюз разом зі США і Японією подали до Світової організації торгівлі (СОТ) скаргу на Китай, звинувачуючи його в дискримінаційному обмеженні експорту рідкоземельних металів, необхідних для виробництва високотехнологічних продуктів. Комісар ЄС з торгівлі Карел де Гюхт у вівторок, 13 березня, заявив у Брюсселі, що Євросоюз ініціював у СОТ погоджувальну процедуру.

Він зазначив, що Китай як постачальник рідкоземельних металів фактично є монополістом і, вводячи експортні квоти, мита і мінімальні ціни на цю сировину, він дискримінує покупців у всьому світі, порушуючи свої зобов'язання перед СОТ. Євросоюз також подав скаргу на Китай, протестуючи проти обмежень на поставки вольфраму і молібдену, важливих для сталеливарної промисловості.

Тим часом Китай назвав подану на нього скаргу «поспішною» і «несправедливою», попередивши, що цей крок може зашкодити торговим відносинам. В оприлюдненій 13 березня заяві офіційного інформаційного агентства «Сіньхуа» говориться, що введені КНР квоти на експорт рідкоземельних металів справедливі, оскільки країни-члени СОТ мають право вживати необхідних заходів для захисту своїх ресурсів і екології.

Китай також вказав, що введення таких обмежень виправдане, якщо країна-експортер знижує власне виробництво і споживання сировини. Автор коментаря в «Сіньхуа» попередив, що, враховуючи «настільки неадекватні і несправедливі звинувачення, Китай буде рішуче відстоювати свої законні права в сфері торгівлі».

Читайте також:

Україна поскаржиться на Росію в СОТ за обмеження імпорту українських сирів

СОТ остаточно схвалила приєднання Росії

Азаров хоче змінити в умовах членства України в СОТ тільки дрібні деталі

Москва вже майже прямо пропонує Києву відмовитися від членства в СОТ

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...