Топ Новини

Європейський центробанк ще більше знизив прогноз зростання економіки єврозони в 2012 році

9 березня 2012 в 12:35
На початку року експерти відзначали ознаки стабілізації, але, схоже, відновлення економіки Єврозони займе більше часу, ніж очікувалося.
euro_plants_rastenie.jpg
Images_of_Money's photostream, flickr.com

Європейський центральний банк (ЄЦБ) знизив прогноз зі зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) єврозони на 2012 рік з "мінус" 0,4% - "плюс" 1% ВВП до "мінус" 0,5% - "плюс" 0,3 % ВВП.

Крім того, ЄЦБ переглянув прогноз зі зростання ВВП регіону на 2013 рік також у бік зниження. Згідно з оприлюдненими сьогодні матеріалами організації, економіка єврозони в 2013 році зросте на 0% - "плюс" 2,2% ВВП, хоча в грудні 2011 року прогноз ЄЦБ знаходився в діапазоні 0,3% -2,3% ВВП.

При цьому прогноз з економічного зростання регіону залишається схильним "знижувальним ризикам" і надалі. Ці ризики зумовлені насамперед наростанням напруженості на європейському ринку боргових паперів (зростанням прибутковості за держоблігаціями периферійних країн єврозони) і можливим впливом даної ситуації на сектор реальної економіки, говориться в документі ЄЦБ. У ньому говориться, що експерти почали відзначати ознаки стабілізації на початку року, але очікуваний процес поступового відновлення економіки, імовірно, займе більше часу, ніж планувалося спочатку.

В оприлюдненій сьогодні доповіді ЄЦБ підвищив прогноз з інфляції на поточний рік з 1,5% -2,5% до 2,1% -2,7%. Прогноз з інфляції на наступний рік також був підвищений з 0,8% -2,2% до 0,9% -2,3%. Підвищенню прогнозу щодо інфляції сприяв нещодавній стрибок цін на енергоносії, йдеться в документі.

Нагадаємо, раніше сьогодні ЄЦБ прийняв рішення залишити облікову ставку без змін - на рівні 1,0%, що збігалося з прогнозами аналітиків.

Відзначимо, раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання світової економіки в поточному році до 3,3%. Колишня оцінка припускала зростання глобального ВВП в 2012 році на 4,0%. МВФ прогнозував, що ВВП єврозони в 2012-м скоротиться на 0,5%, а економіка США виросте на 1,8%.

Світовий банк (СБ) також очікує уповільнення зростання світової економіки в 2012 році на тлі європейських боргових проблем. СБ прогнозує, що світова економіка зросте лише на 2,5% в 2012 році (хоча в червневому доповіді озвучувався прогноз на рівні 3,6%). У 2013 році зростання світової економіки очікується на рівні 3,1%.

За даними ООН зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2012 році може різко сповільнитися, якщо не будуть вжиті необхідні заходи зі створення робочих місць і запобігання росту суверенного боргу низки країн.

У кінці минулого року, ООН скоригувала прогноз розвитку світової економіки в 2012 рік у бік зниження. У доповіді зазначалося, що проблеми Європи в поєднанні з економічним спадом у США можуть призвести до глобальної рецесії.

Читайте також:

Криза євро: тест для Старого Світу


Європа зробила перший крок до рецесії

Топ-12 ризиків для економіки України в 2012 році

Неконтрольований дефолт Греції обійдеться єврозоні в 1 трлн євро, - прогноз

За матеріалами: РБК-Україна
Теги євро світ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...