Європейські фінансові регулятори можуть віднести Україну до зони «високого ризику»

9 жовтня 2012 в 10:23
В умовах падіння внутрішнього попиту і скорочення робочих місць, Європейський центральний банк і органи фінансового нагляду ЄС можуть вживати заходів, спрямованих на утримання коштів фінансових корпорацій і стимулювати їхнє вкладення на «домашніх» ринках.
dollar_web_grust.jpg
- колаж ZN.UA

Європейські фінансові регулятори можуть віднести Україну до зони «високого ризику» і, як наслідок, підвищити рівень резервів, які зарубіжні фінансові корпорації змушені будуть формувати при інвестуванні коштів (у вигляді кредитів, або капіталовкладень) в українську економіку.

Таку думку в коментарі ZN.UA висловив екс-заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

За його словами, в умовах падіння внутрішнього попиту і скорочення робочих місць, Європейський центральний банк і органи фінансового нагляду ЄС можуть вживати заходів, спрямованих на утримання коштів фінансових корпорацій і стимулювати їхнє вкладення на «домашніх» ринках.

«На економіки країн ЄС істотний вплив здійснює рівень внутрішнього виробництва і споживання. В умовах скорочення обсягів кредитування і загальної рецесії економік країн Єврозони, фінансові регулятори не будуть зацікавлені в експорті капіталу з Євросоюзу, і цілком можуть вживати протекціоністських заходів, щоб уникнути відтоку капіталу на ринки, що розвиваються, які дають більшу прибутковість, ніж «стара Європа», - говорить експерт.

При цьому експерт не розділяє думки низки економістів, які цього тижня заявили про можливі маніпуляції із заниженням рейтингів інвестиційної привабливості України (опублікованому нещодавно аналізі інвестклімату Європейської бізнес асоціації ЄБА).

- Падіння ВВП України призвело до рекордного зниження індексу довіри інвесторів

За словами Савченка, будь-який витік про маніпуляції з рейтингами повністю б їх дискредитував. Втім, це не виключає можливості, що самі оцінки контрибуторів таких рейтингів можуть бути надмірно песимістичні, в тому числі і через наявність проблем на домашніх ринках ЄС.

«На мою думку, низькі оцінки від іноземних експертів, дані інвестиційному клімату України, відображають як низку об'єктивних складностей ведення бізнесу в нашій країні, так і загальне нерозуміння перспектив вітчизняної економіки», - вважає Савченко.

Експерт каже, що абсолютна більшість іноземних бізнесменів живуть проблемами своїх «домашніх» економік в ЄС, які переживають дуже складні часи. Їхні ментальні проблеми є ключовою причиною низьких оцінок перспектив бізнесу в Україні.

«Дійсно, у Німеччині, Італії чи Франції сьогодні немає проектів з високою доданою вартістю, які були б цікавими для кредитування. Більше того, більшість бізнес-проектів в цих країнах сьогодні приречені на невдачу. У той же час в Україні після кризи з'явилося багато бізнесів і сфер економіки, які можуть генерувати прибуток і вважатися інвестиційно-привабливими. Однак під вантажем своїх проблем іноземний бізнес цих можливостей не бачить. Низькі оцінки інвестпривабливості України - хороший спосіб заховати голову в пісок», - впевнений Олександр Савченко.

Читайте також:

Посольство Фінляндії: Відшкодування ПДВ «автоматом» покращує бізнес-клімат в Україні

Податковою «псевдореформою» уряд хоче обдурити Світовий банк, впевнені експерти

Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну за півріччя скоротився на 3%

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...