Єврокомісія визнала залежність ЄС від України та Росії та закликає до співпраці

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Європейська комісія визнала, що енергетичний ринок ЄС залежить від вільних та транспарентних енергоринків сусідніх держав, за відсутності яких Євросоюз стає вразливим до політичної та цінової нестабільності. У зв’язку з цим ЄК висловила готовність надати конкретну допомогу для реформування енергетичних ринків сусідніх з ЄС держав.

Про це йдеться у повідомленні (комунікації) Європейської комісії стосовно безпеки енергопостачання та міжнародної співпраці «Енергетична політика ЄС: взаємодіючи з партнерами за межами наших кордонів».

У документі ЄК визнає необхідність побудови тристороннього механізму співробітництва на політичному та адміністративному рівнях між ЄС, Україною та Росією з метою забезпечення стабільних та безперервних постачань газу через Східний коридор. Єврокомісія відзначає, що це є практичним визнанням необхідності взаємодії, співпраці та рівноправності всіх трьох ланок у енергетичному ланцюжку «виробник – транзитер – споживач» для забезпечення європейської енергетичної безпеки.

У документі підкреслюється важлива роль української газотранспортної системи (ГТС). Зокрема, ЄК наголошує, що близько 20% всіх газових постачань до ЄС здійснюється через Україну. Євросоюз має намір підтримувати зусилля щодо реконструкції газотранспортної системи України з одночасним підвищенням рівня транспарентності та покращенням правового поля в Україні. Єврокомісія також підкреслює важливість швидкої інтеграції України до Європейського енергетичного співтовариства.

У повідомленні також зазначається про необхідність «нової і сильної правової бази» у сфері енергетичного співробітництва між ЄС та Росією, а також про необхідність вжиття заходів з метою підтримки ринкових реформ в Росії та покращення інвестиційного клімату для європейських енергетичних компаній в Росії.

Повідомлення (комунікація) є зверненням Європейської комісії до головних органів ЄС (Європарламенту, Ради ЄС, Економічного та соціального комітету, Комітету регіонів) із викладенням офіційної позиції Єврокомісії з актуальних питань. Останнє повідомлення стосовно зовнішньої енергетичної політики було оприлюднено у 2006 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі