Євро успішно переживе 2012 рік

Поділитися
© Lif..., flickr.com
Згідно з міжнародним опитуванням інвесторів, трейдерів і аналітиків, яке провело агентство Bloomberg, до кінця року з євровалютою не трапиться ніяких ексцесів, і вона встоїть. Майже половина опитаних - 47% - очікують дефолту Іспанії в осяжному майбутньому, те саме стосується і банкрутства Португалії. При цьому в дефолті Греції в найближчі 12 місяців впевнені 92% респондентів.

Єдина європейська валюта успішно переживе 2012 рік, при цьому Іспанії буде потрібна фінансова допомога протягом найближчих 12 місяців, а Італія уникне цієї долі, свідчать підсумки міжнародного опитування інвесторів, трейдерів і аналітиків, проведеного агентством Bloomberg.

Боргова криза в Європі, мабуть, затягнеться на четвертий рік, відзначають учасники опитування через майже три роки після перших проявів кризових тенденцій в регіоні.

- Кризу євро відклали до закінчення виборів у США

Думку про те, що Іспанія звернеться за зовнішньою допомогою та отримає таку допомогу в наступні 12 місяців, підтримали 85% із 847 респондентів. При цьому 59% вважають, що Італія впорається власними силами.

"Потреба Іспанії у фінансуванні істотно вища, ніж в Італії. Іспанія набагато гірше може впоратися з бюджетним дефіцитом", - зазначив керівник відділу валютної стратегії Commerzbank у Франкфурті Ульріх Лейхтман, який взяв участь в опитуванні.

В даний час Іспанія переживає вже другу рецесію за три роки і утримує європейський рекорд з безробіття - майже 25%. У 2012 році Мадрид планує скоротити бюджетний дефіцит до 6,3-6,4% ВВП з 8,9% ВВП в 2011 році, але показник як і раніше буде перевищувати норми ЄС більш ніж удвічі. Дефіцит італійського держбюджету складе близько 2% ВВП цього року, хоча в країні також спостерігається рецесія.

Майже половина опитаних Bloomberg експертів - 47% - очікують дефолту Іспанії в осяжному майбутньому, приблизно таким самим було число песимістів за підсумками травневого опитування. Прибутковість 10-річних іспанських облігацій в даний час близька до 7%, а допомога Греції, Португалії та Ірландії знадобилася після стійкого перевищення саме цього порога.

Важливим показником зміни громадської думки є той факт, що прибутковість іспанських 10-річних держпаперів перевищує аналогічний показник для Італії на 89 базисних пунктів, тоді як на початку року ситуація була зворотною - інвестори вимагали додаткові 180 базисних пунктів за італійські папери.

Близько половини респондентів також очікують банкрутства Португалії, проте ця частка є найнижчою з січня 2011 року. Дефолт Ірландії прогнозують лише 21% опитаних, що є мінімальним показником з червня 2010 року.

При цьому в дефолті Греції у найближчі 12 місяців впевнені 92% учасників опитування, 56% вважають, що країна вийде з єврозони до кінця 2013 року. Частка ж тих, хто бачить Грецію поза єврозони на кінець 2014 року, становить 69%.

У фінансову стабільність Німеччині вірять 98% респондентів, Франції - 89%.

Інвестори та аналітики виявили більш явний оптимізм щодо прогнозів завершення кризи: 27% - на 10 процентних пунктів більше, ніж у травні - вважають, що найгірше вже позаду. 69% вважають, що ознаки стабілізації мають тимчасовий характер, проте у травні їх було ще більше - 80%.

Вперше в цьому році частка тих, хто очікує виходу хоча б однієї з країн з валютного блоку до січня, не перевищує 50% - вона складає всього 32% проти 57% у травні.

Економічна ситуація в єврозоні як і раніше погіршується, вважають 79% опитаних проти 84% у травні.

Між тим оцінка ролі президента США Барака Обами міжнародними інвесторами погіршилася: 46% вважають, що його переобрання згубно позначиться на фінансових ринках США, 39% бачать у другому терміні Б.Обами позитивний фактор для ринків. У травні американського президента підтримували 48% респондентів, проти висловлювалися 36%.

"Все, що дозволить нам позбутися пана Обами, буде позитивним для економіки США", - заявив головний інвестиційний директор TKNG Capital Partners Ніл Гроссман із Санкт-Петербурга у штаті Флорида. Всього 18% інвесторів, що базуються у США, вважають, що переобрання Б.Обами сприятливо позначиться на американських ринках.

Разом з тим з точки зору впливу на міжнародну економіку інвестори все ж віддають перевагу Б.Обамі (44%) перед республіканцем Міттом Ромні (42%). !zn

Читайте також:

Європейський центробанк розробив новий план порятунку єврозони

Азаров запевнив, що Україні не загрожує повторення кризи 2008-2009 років

Меркель запропонувала підписати новий договір про Європейський союз

Азаров запасся зерном та овочами, і з цим сподівається пересидіти кризу, що насувається з Європи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі