Топ Новини

ЄЦБ вперше допустив, що рішенням кризи у Греції може стати "вибірковий дефолт"

19 липня 2011 в 11:10
Рішення грецької боргової кризи може включати в себе "вибірковий дефолт", не загрожуючи серйозними наслідками.
d2efc78d80_b_greece.jpg
flickr.com

Про це заявив глава австрійського Центробанку Евальд Новотни в інтерв'ю CNBC.

Таким чином, з'явилася можливість, що жорстка позиція ЄЦБ з цього питання дала тріщину.

"Існує ... повний комплекс варіантів і визначень - від очевидного дефолту до вибіркового дефолту, до кредитної події тощо", - сказав Новотни. - "Це дійсно необхідно вивчити найсерйознішим чином. Є деякі пропозиції, що стосуються дуже короткострокового вибіркового дефолту, які не спричинять негативних наслідків".

Коментарі Новотни різко відрізняються від позиції голови ЄЦБ Жан-Клода Тріше: "Ми кажемо "ні" вибірковому дефолту, "ні" кредитній події". Ж.-К.Тріше повторив це і в сьогоднішньому інтерв'ю.

ЄЦБ був каменем спотикання у процесі узгодження другої програми допомоги Греції. Банк обіцяв, що відмовиться приймати реструктуровані грецькі облігації як заставу за кредитними операціями у разі дефолту або вибіркового дефолту. ЄЦБ вимагає, щоб банки надавали заставу належної якості в обмін на отримання коштів у рамках регулярних операцій рефінансування.

Європейські лідери проведуть саміт, присвячений кризі в єврозоні, у четвер, і будь-яка ознака того, що ЄЦБ може погодитися на компроміс стосовно прийнятої ним застави у фінансових операціях, може підвищити ймовірність досягнення домовленості з Грецією.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...