ЄС: Україна не зможе суміщати зони вільної торгівлі з СНД і Євросоюзом

10 лютого 2012 в 10:56
В Євросоюзі вважають, що зона вільної торгівлі з ЄС несумісна з Митним союзом.
euroflag_flag_ukr_es.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зона вільної торгівлі з СНД і Євросоюзом неможлива. Таку думку в інтерв'ю «5 каналу» заявив голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Тейшейра вважає нонсенсом ситуацію, коли перемовини про зону вільної торгівлі з ЄС завершено, угода готова, але досі не підписана.

«Євросоюз послідовно і з самого початку заявляв, що поглиблена і виняткова ЗВТ, яка передбачає значну інтеграцію України з ЄС, несумісна з угодою про зону вільної торгівлі з країнами СНД і Митним союзом між Росією, Білоруссю та Казахстаном», - зазначив він.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович на відкритті неформального саміту голів держав СНД у Москві в кінці грудня запропонував синхронно ратифікувати державами-членами СНД угоди про створення зони вільної торгівлі.

Як повідомив у свою чергу голова Верховної Ради Володимир Литвин, зараз договір про ЗВТ з СНД проходить обговорення у національних парламентах інших держав щодо проведення синхронної ратифікації.

При цьому він спрогнозував, угоду може бути винесено на голосування орієнтовно у 20-х числах лютого.

Нагадаємо, що Кабмін прийняв відповідний законопроект ще 9 листопада. Тоді ж у розпорядження ZN.UA потрапив текст документа. Згідно з ним, у разі підписання договору про ЗВТ з СНД очікувалося додаткове зростання обсягів випуску: сільського господарства - на 3,86%; харчової промисловості - на 3,36%; легкої промисловості - на 3,11%; металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів - на 4,2%; хімічної та нафтохімічної промисловості - на 4,75%; машинобудування - на 7,19%.

В цілому в економіці після набуття чинності даного договору очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5% обсягу випуску в цілому, ВВП - на рівні 2,5%, тобто приріст ВВП складе близько 37,5 млрд грн.

Додатковий приріст доходів державного бюджету може скласти близько 9,4 млрд грн на рік.

Читайте також:

Янукович хоче синхронно ратифікувати договір про ЗВТ з СНД

Україна і Чорногорія підписали угоду про вільну торгівлю

У Митному союзі вирішили, що можуть вказувати Україні, коли і як підписувати ЗВТ з ЄС

Азаров сподівається, що угода про ЗВТ набуде чинності вже з січня

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...