Топ Новини

ЄС розглядає введення з 2014 року податку на фіноперації. Ціна питання - 57 млрд євро на рік

28 вересня 2011 в 11:47
Єврокомісія подала пропозиції про введення податку на фінансові операції, який може набути чинності в 2014 році, повідомило агентство Bloomberg.
106408049.jpg
Getty Images/Fotobank

Як очікується, надходження від цього податку можуть скласти близько 57 млрд євро на рік.

Передбачається, що оподатковуватися будуть фінансові транзакції у 27 країнах Євросоюзу, при цьому ставка податку на операції з акціями та облігаціями складе 0,1%, з деривативами - 0,01%.

Введення податку торкнеться банків, інвесткомпаній, страховиків, пенсійних фондів, фондових брокерів і хедж-фондів, а також інших типів фінансових компаній, йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Передбачається, що приватні особи і представники малого бізнесу будуть звільнені від сплати податку на фінансові операції. Тим часом витрати банків, пов'язані зі сплатою цього податку, не будуть надмірно високими: наприклад, при угоді з акціями на суму 10 тис. євро сума податку складе лише 10 євро.

"Введення податку буде гарантувати, що фінансовий сектор здійснює справедливий внесок у програму бюджетної консолідації", - наголошується у повідомленні Єврокомісії.

Країни ЄС обговорять пропозиції Єврокомісії, перш ніж план буде представлено на розгляд членів G20 на саміті у листопаді.

Оцінка можливих наслідків введення податку на фіноперації передбачає довгостроковий негативний вплив на економіку регіону в розмірі 0,5% ВВП. Новий податок негативно позначиться на поведінці учасників ринку і моделях бізнесу представників фінансового сектора, включаючи високочастотну і автоматизовану торгівлю, відзначають в Єврокомісії.

Попередні пропозиції про введення податку на фіноперації, висунуті Єврокомісією у 2010 році, не отримали підтримки країн-членів ЄС.

Фінансові компанії відзначають, що наслідки введення податку для економіки будуть негативними, оскільки банки почнуть перекладати збільшені витрати на клієнтів.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...