Топ Новини

ЄС погодився, що Україна буде невинною, якщо зникне транзитний газ

26 вересня 2011 в 06:15
В рамках перемовин про створення зони вільної торгівлі Україні вдалося домовитися з ЄС про виключення вимоги про компенсацію у разі переривання постачань енергоресурсів до Європи.
gas_gaz_gts_4.jpg
naftogaz.com

Про це повідомив уповноважений уряду з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

"В угоді ми вийшли на прийнятні формулювання щодо режиму торгівлі енергетичними товарами. Ми не гарантуємо транзит і не гарантуємо безперервність постачань", - повідомив
«КоммерсантЪ-Украина» учасник перемовин, директор департаменту міжнародних економічних відносин Мінагрополітики Тарас Качка.

За його словами, досі ЄС наполягав на тому, що в разі припинення постачань газу Україна повинна компенсувати його вартість. У нинішньому договорі єдина гарантія, яку дає Україна, - те, що вона законодавчо не перешкоджатиме транзиту газу.

"В угоді зазначено, що жодна зі сторін не може бути відповідальною за переривання, обумовлене діями третьої сторони, або суб'єктами, підконтрольними третій стороні", - сказав Качка.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що Україна та ЄС сподіваються остаточно узгодити положення угоди про Зону вільної торгівлі до середини жовтня.

Нагадаємо, що остання зустріч щодо «газового питання» президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медвєдєва не призвела до чіткого врегулювання. На думку джерел, Росія відмовилася від ідеї залучити Україну до Митного союзу (МС) і готова обговорювати створення тристороннього консорціуму за участю Євросоюзу на базі української газотранспортної системи (ГТС).


 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...