Топ Новини

ЄС і МВФ схвалили виділення Португалії чергового траншу в 14,6 млрд євро

28 лютого 2012 в 15:37
Програма фінансової допомоги Португалії передбачає обов'язкове виконання країною низки жорстких заходів економії.

Євросоюз і Міжнародний валютний фонд схвалили виділення Португалії чергового траншу в 14,6 млрд євро в рамках екстреної програми допомоги загальним обсягом 78 млрд євро, повідомив сьогодні міністр фінансів Португалії Вітор Гаспар, передає Reuters.

При цьому він додав, що цільові показники щодо скорочення дефіциту бюджету країни на цей рік будуть виконані, незважаючи на песимістичні прогнози щодо економічного зростання.

"За підсумками інспекції кредитори прийшли до позитивного висновку, незважаючи на несприятливі економічні умови. Місія підтвердила виконання Лісабоном узгоджених програмою міжнародної допомоги норм, необхідних для отримання чергового кредитного траншу в розмірі 14,6 млрд євро", - сказав Гаспар.

Глава португальського Міністерства фінансів зазначив, що ситуація в Європі, яка погіршується, змусила уряд країни переглянути прогноз щодо економічного зростання на поточний рік убік погіршення. Нова оцінка влади Португалії передбачає прогнозоване скорочення ВВП за підсумками 2012 р. на 3,3% (згідно з раніше озвученим прогнозами, ВВП країни за підсумками року має скоротитися на 3%).

Програма фінансової допомоги Португалії передбачає обов'язкове виконання країною ряду жорстких заходів економії. Зокрема, Лісабон повинен знизити бюджетний дефіцит за підсумками поточного року до 4,5% ВВП з цільових 5,9% за підсумками 2011 р. Озвучені кредиторами умови також включають наявність прогресу в проведених урядом країни економічних реформах, реформах ринку праці, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності економіки.

Багато економістів сходяться на думці, що Португалія, можливо, буде вимушена звернутися за черговим пакетом фінансової допомоги. Європейські лідери заперечують вірогідність такого розвитку подій, підкреслюючи різницю між Португалією та Грецією. Лісабон також наполягає на тому, що країна не потребує додаткових коштів кредиторів.

Так, Гаспар, коментуючи результати інспекції, сказав, що Португалія не має наміру просити у міжнародних кредиторів більше грошей або часу. При цьому глава португальського Мінфіну визнав, що вихід країни на фінансовий ринок, запланований на другу половину 2013 г., ускладнюється деякими зовнішніми умовами. "У цих обставинах міжнародні партнери продемонстрували готовність надати Португалії додаткову підтримку в разі необхідності", - підсумував політик.

Читайте також:

Азаров не хоче виводити Україну з кризи «стандартним» способом

В Євросоюзі виключають повторення грецького сценарію в інших країнах


МВФ схвалив черговий транш для Португалії


Fitch знизило рейтинг Португалії до "сміттєвого"

За матеріалами: РБК-Україна , ,
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...