Топ Новини

«Енергоатом» заперечує купівлю палива для АЕС через посередників

22 серпня 2012 в 16:14
НАЕК «Енергоатом» спростовує поширену деякими ЗМІ інформацію про нібито непрозорі схеми розрахунків за постачання ядерного палива з використанням фірм-посередників. Про це йдеться в коментарі керівництва «Енергоатому», який є у розпорядженні DT.UA.
70.jpg
inukr.net

НАЕК «Енергоатом» спростовує поширену деякими ЗМІ інформацію про нібито непрозорі схеми розрахунків за постачання ядерного палива з використанням фірм-посередників. Про це йдеться в коментарі керівництва «Енергоатому», який є у розпорядженні DT.UA.

В «Енергоатомі» нагадали, що видання «Економічна правда» для обгрунтування твердження про «непрозорі схеми» посилається на звіт аудиторів Держфінінспекції, а саме: «У поставках на Південно-Українську АЕС ядерного палива, виробленого американською компанією Westinghouse, використовувався посередник - фірма Internexco Gmbh ... Така співпраця призвела до завищення вартості паливних збірок ... і необгрунтованому товарному авансуванню зазначеної компанії в 2011 році на суму понад 100 млн євро».
 
«Насправді ситуація з поставками виглядає наступним чином: закупівля ядерного палива для українських АЕС здійснюється за прямими контрактами з його виробниками - російською паливною компанією ВАТ «ТВЕЛ» і шведською компанією Westinghouse Electric Sweden AB, що входить до складу транснаціональної компанії Westinghouse», - відзначили в компанії.
 
«При цьому компанія Westinghouse, як і більшість інших виробників ядерного палива, виробляє для замовників виключно фабрикацію паливних збірок. У цьому випадку збагачений уран, що становить основну вартість палива (80-85%), купується експлуатуючими компаніями самостійно по окремих контрактах», - йдеться в коментарі керівництва« Енергоатому».
 
«З цією метою в 2010 році «Енергоатом» провів міжнародний відкритий конкурс, за підсумками якого постачальником послуг зі збагачення урану була обрана російська компанія ВАТ «Техснабекспорт». Поставки матеріалів і послуг ядерно-паливного циклу російського походження здійснюються на світовому ринку виключно через ВАТ «Техснабекспорт», в тому числі через його дочірні компанії, які розподілені за регіональним принципом. При цьому російські збагачувальні підприємства не укладають прямі контракти з замовниками», - заявили в НАЕК.
 
У компанії особливо підкреслили, що Internexco Gmbh є дочірньою компанією ВАТ «Техснабекспорт». Рівень ціни за контрактом між НАЕК «Енергоатом» і Internexco Gmbh відповідає конкурсним пропозиціям ВАТ «Техснабекспорт».
 
«Таким чином, компанія Internexco Gmbh не є посередником у розрахунках з компанією Westinghouse Electric Sweden AB за виробництво і поставки ядерного палива, а є постачальником ядерного матеріалу (збагаченого урану), який згідно з умовами укладеного між «Енергоатомом» і компанією Westinghouse контракту на постачання ядерного палива повинен бути наданий «Енергоатомом» компанії Westinghouse», - йдеться в повідомленні НАЕК.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...