"Енергоатом" повторив рекорд з виробництва електроенергії 2004 року

20 лютого в 11:47

На сьогоднішній день АЕС працюють в звичайному режимі.

energoatom_AEC.JPG
"Енергоатом" повторив рекорд 2004 року.
energoatom.kiev.ua
Атомні електростанції України 18 лютого виробили 302,93 млн кВт-год електроенергії, що є найвищим показником з 2004 року, повідомила прес-служба НАЕК "Енергоатом".

"Аналогічний показник денного виробництва досягався лише в 2004 році після запуску енергоблоків №2 Хмельницької АЕС та №4 Рівненської АЕС. Коефіцієнт використання встановленої потужності 18 лютого склав 91,2%", - йдеться в повідомленні.

Проте вже 19 лютого через системні обмеження у розмірі 805 МВт недовиробіток "Енергоатому" склав 18,94 млн кВт-год при денному виробництві 289,34 млн кВт-ч.

На сьогоднішній день АЕС України працюють з навантаженням 11 920 МВт, балансові обмеження становлять 1005 МВт. При цьому електроенергію виробляють 14 з 15 блоків чотирьох діючих АЕС країни. На енергоблоці №3 Запорізької АЕС триває плановий ремонт.

Читайте також: Формула "Роттердам плюс" стала вершиною схем збагачення в енергетиці – думка

Нагадаємо, "Енергоатом" є оператором всіх чотирьох АЕС України, загальна електрична потужність яких 13,835 ГВт.

Раніше повідомлялося, що після завершення капітального планового ремонту Рівненська АЕС підключила третій блок до енергосистеми. На енергоблоці №3 Запорізької АЕС проводиться капітальний плановий ремонт, який триватиме до 13 листопада 2017 року.

У січні – липні 2016 року виробництво електроенергії скоротилося на всіх АЕС, крім Хмельницької.

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
 • Володимир Путенко 20 февраля, 18:38 Насправді, вже давно частка АЕС у виробництві електроенергії на Україні перевищує 50-:-60 %, а після т.з. «майдану», в зв’язку з катастрофічним зменшенням постачання вугілля з Донбасу та тим, що в «зоні ризику» розташовані значні потужності ТЕС, ця доля ще збільшилася. Але, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не звертає уваги (чи не знає?) на наступне: 1. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  Володимир Путенко 20 февраля, 18:38
  2. Нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має). 3. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС. Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Володимир Путенко 20 февраля, 18:39
  Крім вказаного, на мій погляд, дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...