Топ Новини

Експерти: Якщо буде криза, закон про гарантування депозитів доведеться оновлювати

8 квітня 2012 в 00:19
Важливим елементом підвищення якості ліквідації неплатоспроможних банків було б закриття численних законодавчих лазівок, які дозволяють несумлінним позичальникам ухилятися від виконання своїх зобов’язань.
dengi_grivni_prishepka_123.jpg
Андрей Товстыженко, ZN.UA

Нещодавно ухвалений закон «Про систему гарантування вкладів фізосіб» зможе підвищити надійність банківської системи, однак ефективним він зможе бути лише в умовах фінансової стабільності. 

Таку думку озвучили експерти під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 03 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна»
 
За словами Теймура Багірова – голови групи радників віце-прем’єра Сергія Тігіпка – у випадку форс-мажорних обставин в країні доведеться приймати додаткові нормативні акти. Таку необхідність не виключає і перший заступник голови правління «Укргазбанку» Станіслав Шлапак. Директор же Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко вважає, що зробити це буде (за потреби) цілком можливо. 
 
Серед суперечливих норм згаданого закону глава правління «Укрсоцбанку» Борис Тимонькин називає критерії проблемності банків, зокрема, зниження власного капіталу на 10% впродовж місяця. За словами банкіра, відповідно до таких норм під час спалаху кризи чи не половина учасників ринку може бути визнана проблемними. Причому навіть в умовах стабільності це не зовсім коректно по відношенню до тих фінустанов, які сумлінно формують резерви під неякісні кредити. 
 
Як наголошує старший фінансовий спеціаліст представництва Світового банку в Україні Анжела Пригожина, щоб закон запрацював хоча б у нинішньому вигляді, потрібно ще допрацювати нормативно-правову базу НБУ, належно підготувати кадри Фонду, укласти угоду про співпрацю між НБУ і ФГВФО. У свою чергу СБ готовий надавати технічну допомогу в цих процесах. 
 
У свою чергу радник ліквідатора «Укрпромбанку» Ігор Власюк додав, що важливим елементом підвищення якості ліквідації неплатоспроможних банків було б закриття численних законодавчих лазівок, які дозволяють несумлінним позичальникам ухилятися від виконання своїх зобов’язань, а також підвищення якості роботи, зокрема, виконавчої служби.

Читайте также:

НБУ: Государство не должно спасать проблемные банки за свой счет

Банкиры: Перераспределение функций между НБУ и Фондом гарантирования вкладов ничего не даст

Всемирный банк: Банки должны делать разные взносы в Фонд гарантирования вкладов — в зависимости от рискованности своего бизнеса

 

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...