Топ Новини

Експерти: Україна може «вилетіти» з Європейського енергетичного співтовариства

14 січня 2011 в 12:26
Експерти переконані, що існує ризик зриву домовленостей між Україною та ЄС щодо членства української сторони в Європейському енергетичному співтоваристві. Зокрема, країна не готова до виконання директиви Євросоюзу, яка встановлює обмеження на викиди теплоелектростанцій. Адже вартість дотримання директиви, за експертними оцінками, сягає 12 мільярдів доларів.

Експерти переконані, що існує ризик зриву домовленостей між Україною та ЄС щодо членства української сторони в Європейському енергетичному співтоваристві. Зокрема, країна не готова до виконання директиви Євросоюзу, яка встановлює обмеження на викиди  теплоелектростанцій. Адже вартість дотримання директиви, за експертними оцінками, сягає 12 мільярдів доларів.

Такого фінансового ресурсу Україна нині не має, каже керівник енергетичного проекту Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Богатирьов. «Українські теплоелектростанції мають нині одні з найнижчих техніко-екологічних показників у світі. Обладнання зношене на 60%. Потрібні інвестиції. Втім залучення кредитів міжнародних банків  довготривале, адже потребує ратифікації Верховною Радою. А бюджетне фінансування переоснащення цих станцій на екологічно безпечні малоймовірне», - пояснює Богатирьов.

Через надмірну зношеність енергогенеруючих об’єктів Європейський банк реконструкції і розвитку з обережністю фінансує  українську електроенергетику.  «Частка інвестицій  ЄБРР в енергетику України становить 7% . Інвестиції банку в енергетику інших країн становлять 10-20%. Минулого року, на жаль, саме через екологічні проблеми ми не змогли зробити жодного проекту в електроенергетиці», - зазначила представник ЄБРР Ольга Єрьоміна.

Керівник відділу енергетики, транспорту та довкілля делегації Євросоюзу в Україні Ганс Райн нагадує, що окрім обмеження викидів на теплоелектростанціях українська сторона має  виконати ще низку директив ЄС щодо екології. «Граничний термін виконання директив – 2018 рік. Це ще далеко. Але сюди насправді потрібні значні інвестиції, аби зменшити викиди і запровадити моніторинг цих викидів. Це важливий крок, який Україна буде змушена зробити», - сказав Райн.

Експерти бачать три сценарії, за якими Україна може зберегти своє членство в Європейському енергетичному співтоваристві. Серед них - вчасне і повне виконання вимог за рахунок припинення роботи енергоблоків ТЕС, що не відповідають екологічним нормативам; зрив виконання своїх зобов’язань перед ЄС, але без денонсації угоди, або найвірогідніший – це пролонгація термінів впровадження європейських вимог, якщо Євросоюз піде на ці поступки.

За матеріалами: Deutsche Welle

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...