Топ Новини

Експерти сходяться на думці, що інфляція за підсумками року не перевищить 3,5%, а ВВП зросте максимум на 1,5%

27 жовтня 2012 в 23:57
Прогнози експертів по інфляції коливаються від 2,3% до максимум 3,5%. Щодо зростання ВВП оцінки коливаються від нуля, до максимум 1,5%.
dengi_moneti_strelka_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

За найімовірнішим сценарієм, інфляція за підсумками 2012 року не перевищить 3,5%. Такий прогноз зробили провідні вітчизняні експерти, опитані ZN.UA.

Керівник аналітичного відділу «Арт Капітал» Ігор Путілін, економіст ІК «Тройка Діалог Україна» Ірина Піонтковська та старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважають, що інфляція складе 3%.

Начальник же відділу аналізу та досліджень «Райффайзен Банк Аваль» Дмитро Сологуб схиляється до варіанту, що цей показник буде нижчим – 2,5%. А ось керуючий інвестиційними та пенсійними фондами «КІНТО» Микола Мягкий дає ще менший прогноз – 2,3%. Причому, як уточнює фахівець, такий статус-кво буде обумовлений ефектом низької бази минулого року.

Керівник же аналітичного департаменту ІГ «ТАСК» Андрій Шевчишин констатує, що показника 3,5% інфляція може досягнути в Україні в разі, зокрема, покрокового підвищення тарифів на газ та електроенергію.

Що ж до динаміки ВВП за підсумками року, то Піонтковська вважає, що він зросте на 1-1,15%, Сологуб – на 1%, Путілін – на 0,5%, Жолудь – на 0,2%. М’який не виключає, що ВВП може зменшитися на 0,2%, а Шевчишин – на 0,6%. Управлячий же партнер Capital Times Ерік Найман прогнозує, що вказаний макропоказник знаходитиметься на нульовому рівні.


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...