Топ Новини

Експерти радять уряду не субсидіювати "зелену" енергетику Клюєва

22 серпня 2012 в 14:05
Уряду рекомендують відмовитися від підтримки приватного бізнесу, пов'язаного з виробництвом електроенергії з альтернативних джерел.
online.jpg
megalife.com.ua

Європейські експерти вважають перспективним розвиток в Україні практики з субсидування будівництва «зелених» установок для виробництва електроенергії, які безпосередньо підключаються до житлових будинків, а не тарифи для населення або підтримку приватного бізнесу. Про це йдеться в матеріалах тематичного круглого столу, що пройшов у Міненерговугілля і був присвячений обговоренню проекту оновленої Енергостратегії України до 2030 року. Про це йдеться у статті ЕІ.

У той же час для України зараз характерна ситуація, коли держава інвестує у розвиток приватного бізнесу, пов'язаного з виробництвом електроенергії з альтернативних джерел. Зокрема, у 2011 році державний «Ощадбанк» виділив 2,6 млрд грн інвестицій на розвиток сонячної енергетики. Таким чином, держава проінвестувала більше половини з введених в дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації (лідируючим виробником сонячної енергії в Україні є компанія ActivSolar, яку пов'язують із секретарем РНБО Андрієм Клюєвим).

За даними Міненерговугілля, в 2011 році встановлена потужність «зелених» електростанцій збільшилася більш ніж в 2,5 раза. В основному це відбулося за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла у 54 рази, до 185,7 МВт. За минулий рік сонячні станції виробили 30 тис МВт-год електроенергії, що склало 0,7% загального споживання електроенергії півострова.

Читайте також:

МЕА: Лідерство у відновлюваній енергетиці буде переходити від розвинених країн до нових гравців

Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?

Німеччина виробила чверть електроенергії з відновлюваних джерел

Міжнародний експерт: Відновлювана енергетика — ключ до енергонезалежності України

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...