Топ Новини

Експерти радять податковій зробити податкову амністію довгостроковою

28 листопада 2012 в 12:42
Для більш дієвого залучення громадян до кампанії загального декларування доходів, період добровільної легалізації капіталів варто зробити більш довшим.

В Україні доцільно було б запровадити податкову амністію на довгостроковій основі, щоб створити умови для добровільного декларування громадянами своїх доходів. Таку думку в коментарях ZN.UA висловила управляючий партнер фірми «Аксьонова і партнери» Олена Макеєва.

«Таким добровольцям держава має гарантувати звільнення від майбутніх судових переслідувань, звільнення від кримінальної відповідальності. Проте походження таких доходів повинно вибірково перевірятися контролюючими органами», - зауважила аудитор.

При цьому, на думку Макеєвої, податкова амністія не повинна супроводжуватися запровадженням окремих преференцій у вигляді зниження ставок податків.

«Це дієвий захід детінізації економіки, але за умов розуміння своєї відповідальності перед законом як суспільства, так і держави. При цьому контролюючим органам слід сконцентруватися над підвищенні фінансової грамотності суспільства», - резюмувала управляючий партнер фірми «Аксьонова і партнери».

Нагадаємо, як повідомив у коментарях для ZN.UA голова ДПСУ Олександр Клименко, податкова технічно готова приймати податкові декларації всіх українців, проте, як зазначалося при цьому, необхідно вирішити проблему мотивації громадян, показавши їм вигоди добровільної сплати податків. Головний податківець також підкреслював, що загальне декларування буде вводитися без поспіху - поетапно, протягом декількох років.

При цьому глава податкової зазначив, що як один з варіантів, ДПСУ розглядає можливість добровільної офіційної легалізації капіталів, "щоб підвести нульову межу, створити відправну точку для подальших детенізаціонних процесів".

Подробиці читайте в статті Юрія Сколотяного «Податкова декларація про наміри» в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Українські мільйонери платять у три рази менше податків, ніж звичайні громадяни

Податкова хоче зобов'язати всіх українців звітувати про свої доходи

Податкова майже готова до запровадження загального декларування доходів: залишилося довести українцям, що це вигідно

Збільшити бюджетні доходи можна завдяки загальному декларуванню доходів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...