Експерти обіцяють дешеву весняну капусту

16 лютого 2012 в 16:04
Щедрий урожай овочів 2011 року буде тиснути на ціни раннього врожаю навесні 2012 року.

Ціни на ранні овочі в поточному році будуть значно нижчі минулоріч. Як про це повідомив у ході прес-конференції в рамках конференції «Картопля та овочі України - 2012» автор проекту «АПК-Інформ: Овочі та фрукти» Андрій Ярмак.

Він повідомив, що серйозні перепади цін будуть по капусті. «Досить довго продаватиметься стара капуста, і виробникам ранньої і дуже ранньої доведеться складно, адже старої все одно буде достатньо, тому ми прогнозуємо зниження приблизно вдвічі рази по капусті (проти цін на ранню капусту 2011 р. - ред)», - зазначив А.Ярмак.

Як повідомлялося, минулого року уряд України розгорнув кампанію з нарощування виробництва овочів. Однак через незбалансовану політику та відсутнысть мінімального планування більше 2 млн тонн овочів піде на звалище, а загальні збитки в галузі перевищать 3 млрд грн.

Щодо ранньої цибулі - аналогічна ситуація і експерти чекають «зниження втричі, адже стара цибуля буде присутня на ринку аж до серпня».

Експерт не назвав рівень цін, зазначивши, що це складно зробити, оскільки на ранню продукцію вони змінюються щодня.

За словами президента Української картопляної асоціації Сергія Рибалка, ціна на ранню картоплю буде в середньому втричі нижчою, порівняно з показниками 2011 року. «На початку червня минулого року ми мали ціну 10 грн. на ранню картоплю. Природно, такої ціни не буде. Я думаю, що дуже рання картопля, яку ми одержуємо в травні, може бути на високих позиціях, навіть до 20 грн./кг, але картопля для загального споживання триматиметься не вище 3 грн./кг. Тиснути на неї буде стара картопля», - повідомив С.Рибалко.

А.Ярмак не прогнозує істотних змін щодо моркви і буряку, ціни на цю продукцію будуть дещо нижчими за торішні, адже стара продукція, зазвичай, іде з ринку до моменту масової появи ранньої. «Коли масова продукція виходитиме на ринок, це кінець червня — ціни щодо моркви і буряку будуть нижчі за минулий рік, але будуть в межах 2,5-3,5 грн. за кг», - зазначив А.Ярмак.

При цьому на «середню» продукцію, що продається в період між відходом з ринку ранньої і до масового збирання врожаю, експерти прогнозують скачки цін удвічі.

Читайте також

Українцям не по кишені екологічно чисті продукти

Азаров вирощує капусту з дитинства

У майбутньому році урожай озимих в Україні скоротиться на 40%

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...