Топ Новини

Експерти констатують прогрес України у боротьбі з відмиванням коштів

10 грудня 2012 в 08:51
На думку експертів, передумовою успіхів у боротьбі з відмиванням коштів стали останні ініціативи парламенту і Національного банку України. Фахівці нагадали, що остання постанова НБУ №450 позбавила іноземних інвесторів права зараховувати ввезену в Україну готівкову валюту на інвестиційні рахунки виключно на виконання вимог FATF.
dollar_otmyvanie_deneg.jpg
klient-banking.ru

Експерти констатують, що Україна демонструє прогрес у боротьбі з відмиванням коштів.

«Очевидно, що Україна за останні два роки значно просунулася в цьому питанні. Прийняття антикорупційного закону, закону про легалізацію коштів, боротьба за чистоту декларацій чиновників зайвий раз про це свідчить. І європейці це бачать», - розповів правозахисник, доктор філософії права, засновник консалтингової компанії «Альфа-логас» Іван Боднарук.

При цьому, за його словами, Україна зараз активно просунулася у питанні боротьби з відмиванням коштів через офшорні зони.

«Думаю, що наступний парламент реалізує всі законодавчі ініціативи щодо боротьби з офшорними зонами, напрацьовані нардепами цієї каденції. Але вже зараз прогрес у цьому питанні очевидний. Тим більше, останній візит Віктора Януковича на Кіпр показав те, що наша держава буде активно боротися з відмиванням грошей через офшори цієї держави», - відзначає фахівець.

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, передумовою успіхів у боротьбі з відмиванням коштів стали останні ініціативи парламенту і Національного банку України.

«Наприклад, остання постанова НБУ №450 позбавила іноземних інвесторів права зараховувати ввезену в Україну готівкову валюту на інвестиційні рахунки виключно на виконання вимог FATF. Тобто регулятор встановив контроль, щоб неперевірені на чистоту походження гроші не потрапляли у банк, що є вимогою вказаної структури. Зокрема, передбачається орієнтація на зведення до мінімуму використання готівкових коштів для проведення інвестиційних операцій», - підкреслив фінансист.

Нагадаємо, що 6 грудня у рамках 40-го пленарного засідання Спеціального Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (MONEYVAL) представники країн-членів відзначили прогрес України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...