Експерт: За новим ПК податкова не має права застосовувати до порушників касової дисципліни штрафні санкції

14 січня 2011 в 19:30
Органи державної податкової служби не мають права застосовувати до порушників санкції. Про це в статті для «ДТ. Україна» пише кандидат економічних наук Данило Гетьманцев.

Він вказує, що згідно з пунктом 111.2 статті 111 Податкового кодексу фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим кодексом та іншими законами. Абзац другий пункту 113.3 статті 113 Податкового кодексу встановлює, що застосування за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи державної податкової служби, штрафних (фінансових) санкцій, не передбачених цим кодексом та іншими законами України, не дозволяється.

Згідно з пунктом 20.1.29 статті 20, пунктом 61.1 статті 61, пунктом 75.1.3 статті 75 ПК України контроль за дотриманням порядку здійснення готівкових розрахунків за товари, а також здійснення касових операцій покладається на органи державної податкової служби.

Проте, вказує автор, проблема якраз полягає в тому, що штрафні (фінансові) санкції за порушення платниками касової дисципліни встановлюються указом президента

«Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року, тобто документа, який до законів України щодо визначення віднесений бути не може.

«Таким чином, аналіз вищевказаних норм тягне за собою єдиний можливий висновок про те, що органи державної податкової служби не мають права застосовувати до порушників касової дисципліни будь-які штрафні санкції взагалі», - відзначає експерт.

Детальніше читайте у статті «Топ-10 ляпів Податкового кодексу» у свіжому номері «ДТ. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...