Топ Новини

Експерт вважає виправданим вето президента на закон, що передбачає право власників 95%-го пакету вимагати продажу решти акцій

14 січня 2011 в 12:31
Голова аналітичного департаменту BG Capital Володимир Нестеренко вважає, що вето президента на закон, що передбачає право власників 95%-го пакету вимагати обов'язкового продажу акцій міноритарними акціонерами, цілком укладається в логіку реформ нинішньої влади, спрямованих на розвиток фондового ринку країни.

Голова аналітичного департаменту BG Capital Володимир Нестеренко вважає, що вето президента на закон, що передбачає право власників 95%-го пакету вимагати обов'язкового продажу акцій міноритарними акціонерами, цілком укладається в логіку реформ нинішньої влади, спрямованих на розвиток фондового ринку країни. «Введення норми про обов'язковий продаж не вписується в контекст ініціатив уряду щодо розвитку фондового ринку», - сказав він та підкреслив, що серед інших ініціатив, найбільш важливою є реформа пенсійної системи, яка в кінцевому підсумку може стати хорошим стимулом для ринку завдяки появі нового класу місцевих інвесторів - пенсійних фондів. Водночас, зазначив експерт, у разі набуття чинності норми про обов'язковий продаж, з біржі можуть зникнути акції деяких великих компаній, які в сумі забезпечують близько чверті денних оборотів нашого ринку. Серед цих підприємств: «Азовсталь», ММК ім.Ілліча, Авдіївський КХЗ, «АрселорМіттал Кривий Ріг», банки, Алчевський меткомбінат, Полтавський ГЗК. «Ймовірно, що є ще кілька десятків менш ліквідних компаній, які також потрапляють в зону ризику», - сказав він. При цьому аналітик зазначив, що ці компанії «потрапляють у зону ризику, проте це не означає, що всі власники 95% пакетів обов'язково скористалися б своїм правом на викуп акцій у разі набуття закону чинності». За словами Нестеренка, цю норму негативно оцінюють і зарубіжні інвестори, які й без того все ще скептично ставляться до українських акцій. «Іноземні інвестори почали повертатися на ринки, що розвиваються, що є сусідами України (наприклад, Туреччина, Росія, Польща), у той час України поки стороняться», - сказав він та підкреслив, що до кризи частка нерезидентів в обсягах торгів досягала порядку 20 мільйонів доларів на день. Нагадаємо, що президент ветував закон N6216, яким, зокрема, давалося право власникам 95%-ного пакету акціонерного товариства вимагати в міноритаріїв в обов'язковому порядку продавати їм свої акції. Відповідно до зауважень, що оприлюднені на сайті Верховної Ради, вето президента стосується саме цієї спірної норми.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...