Топ Новини

Експерт: Україна має активніше залучати приватні інвестиції у вугільну галузь через концесію

22 серпня 2011 в 14:30
Таку думку висловив журналістам економіст, член Ради підприємців при Кабінеті міністрів Віктор Лисицький.
lisitskyi_DSC2729.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«У світі в галузях, пов'язаних з надрокористуванням, активно застосовується такий механізм залучення інвестицій як концесія. В Україні ж тільки зараз вирішили поряд із приватизацією та передачею в оренду вугледобувних підприємств скористатися концесією для залучення приватних інвестицій у вугільну галузь. Дуже шкода, що цього не було зроблено ще років 15-20 тому», - заявив він.

За словами Лисицького, однією з основних переваг концесії є те, що майно, передане в концесію, залишається в держвласності. Крім того, майно, яке набуває концесіонер протягом строку дії концесійного договору, також є власністю держави.

«Таким чином, держава може стати більш ефективним власником держшахт, якщо буде активніше залучати інвестиції в вуглевидобувні підприємства через концесії», - вважає він.

Крім цього, передача цілісного майнового комплексу підприємства в концесію також передбачає обов'язковість збереження трудових відносин між власником і трудовим колективом державних вугледобувних підприємств, зобов'язуючи саме інвестора виконувати умови колективного договору й галузевої угоди.

«Тобто саме інвестор стає зобов'язаним щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства, реалізації інших соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством, фінансування в необхідному обсязі видатків на реалізацію заходів охорони праці, обов'язкових для дотримання й виконання при провадженні господарської діяльності з видобутку вугілля», - зазначає економіст.

Нагадаємо: 11 серпня Міністерство енергетики та вугільної промисловості оголосило конкурси з передачі в концесію цілісних майнових комплексів державних підприємств «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит».

ДП «Ровенькиантрацит» об'єднує 5 шахт (№ 81 «Київська», ім. Вахрушева, ім. Дзержинського, ім. Космонавтів, ім. Фрунзе), шахтоуправління «Ровеньківське» і 3 збагачувальні фабрики («Вахрушівського», «Комендантська», «Ровеньківська»). У 2010 році видобуток вугілля становив 6, 033 млн т.

ДП «Свердловантрацит» об'єднує 5 шахт («Довжанська-Капітальна», ім.
 Свердлова, «Червоний партизан», «Харківська», «Центросоюз») і три збагачувальні фабрики («Червонопартизанська», «Свердловська», «Центросоюз»). У 2010 році видобуток вугілля становив 6,376 млн т.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...