Топ Новини

Експерт: Система розрахунків на фондовому ринку - неефективна

22 жовтня 2012 в 10:04
Децентралізована система розрахунків на вітчизняному фондовому ринку, на думку експертів, занадто складна. Оскільки кожна біржа створює свої правила, це знижує привабливість України для інвесторів.
dengi_grivni_CIMG9835_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Децентралізована система розрахунків на вітчизняному фондовому ринку занадто складна, що знижує привабливість України для інвесторів.
 
Таку думку висловив радник голови наглядової ради Національного депозитарію України Володимир Ульянов під час круглого столу, який 18 жовтня організовано Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
 
«Кожна біржа, а у нас їх чимало, має свої правила. Наприклад, «я хочу, щоб за грошові розрахунки відповідали ви (депозитарій), але за таким-то алгоритмом». Інша біржа говорить, ні, я хочу, щоб ми, але за третім алгоритмом. Крім того, у свою чергу ці алгоритми поділяються на підалгоритми - «IPO ми будемо проводити за таким алгоритмом, а обслуговування готівкового обігу ми будемо проводити за таким алгоритмом». Це нормально? Однозначно, ні», - переконаний фахівець.
 
Ульянов також підкреслив, у провідних світових економіках центральні депозитарії не здійснюють грошові розрахунки. Мета такого порядку - «відрізати» від них ризики, пов'язані з невиконанням грошових зобов'язань.
 
При цьому представник НДУ привітав ініціативу Національного банку навести лад в системі розрахунків на фондовому ринку, у т.ч. - за допомогою її централізації.

Читайте також:

Експерт: Створення розрахункового центру на фондовому ринку - помилка

В Україні може залишитися тільки одна біржа

Депозитарний шок з наслідками

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...