Топ Новини

Експерт: Рублева зона знищить фінансову незалежність України

5 листопада 2011 в 13:30
Перехід на розрахунки в рублях з Росією за газ може загрожувати фінансовій незалежності України, заявив в інтерв'ю агентству УНІАН колишній виконуючий обов'язки міністра фінансів України Ігор Уманський.

"В принципі, якщо ми втягуємося в рублеву зону, то йдеться не про торговий і не політичний союз. Ми, по суті, поступово відходимо від національної валюти і підміняємо гривну російським рублем. Якщо ще і аграрний ринок, і машинобудування і металургію (у частині експорту в Росію) ми перекладемо на розрахунки в рублях, щоб збалансувати за об'ємом потоки експорту і імпорту, то це вже оборот близько 20 млрд грн. на місяць! Тут виникає питання можливості впливу Нацбанку на фінансовий ринок і, як наслідок фінансової незалежності України", - заявив І.Уманский.

Він відзначив, що питання про перехід на рублі при сплаті за газ Україна і Росія розглядають вже не перший рік, проте досі в переговорах не вдалося досягти варіанту, який був би вигідний Україні.

І. Уманський вважає, що перехід на рублі був би прийнятним для України в разі, якби ціна газу фіксувалася в рублях на рік вперед.

""Нафтогазу" це може бути вигідно виключно в одному випадку - якщо на початок року фіксувати ціну на газ в рублях з умовою, що впродовж року вона не міняється залежно від коливань курсу долара. Враховуючи, що рубель - більше волатильная валюта, то при зниженні його курсу по відношенню до долара ми потенційно могли б отримати вигоду. Але в тому, що Кремль зробить Україні такий подарунок я дуже сумніваюся", - заявив І.Уманский.

Як повідомлялося, Україна в результаті досягнутих з Росією домовленостей, планує в грудні почати використовувати рубель при розрахунку за газ.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...