Експерт: Головне питання по міністерству доходів і зборів - мета його створення

30 грудня 2012 в 09:12
Якщо нове міністерство доходів і зборів створюється для нарощування дохідної бази бюджету, з метою стимулювання ділової активності та економічного зростання в країні, то це може бути цікаво. Якщо ж за цією вивіскою будуть створюватися і застосовуватися інші інструменти, тоді результат розчарує, упевнений експерт.
grivni_kupuri_dengi_macro_web2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Створення міністерства доходів і зборів - це не українське ноу-хау, і така практика в світі вже існує. Однак підприємцям і суспільству в цілому ще належить переконатися, що це не збільшить фіскальний тиск на бізнес, а самі процеси стануть більш прозорими. Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив Василь Роговий, екс-віце-прем'єр-міністр України, радник голови правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії».

За словами експерта, якщо мета створення МДС полягає в тому, щоб підвищити ефективність роботи фіскальної системи (без збільшення тиску на бізнес), зробити більш прозорими, доступними і зрозумілими процедури податкових зборів, для того, щоб вони концентрувалися в одному місці і створювали зручність, простоту і упевненість для бізнесу - його творцям «будуть аплодувати».
 
«Якщо нове міністерство створюється для нарощування дохідної бази бюджету, з метою стимулювання ділової активності та економічного зростання в країні, то це може бути цікаво. Якщо ж за цією вивіскою будуть створюватися і застосовуватися інші інструменти, тоді результат буде розчаровує», - упевнений Роговий.
 
На його думку, дуже важливим у цьому зв'язку стає питання чіткого перерозподілу і координації функцій нового міністерства, причому не тільки з Мінфіном, але і з іншими міністерствами і відомствами.
 
При чіткій регламентації процесів і забезпеченні належної виконавчої дисципліни ми дійсно можемо отримати цілий ряд переваг в реалізації тієї політики, під яку створюється новий орган. Але знову ж ключове питання - під яку саме політику і цілі створюється нове міністерство?
 
«Якщо функції будуть перерозподілені з метою вирішення фіскальних та інших нагальних проблем економіки, ми можемо отримати відмінний кумулятивний ефект. Якщо не буде чіткості у виробленні політики, її, з одного боку, розмежування, з іншого - чіткої координації, тоді ми будемо пожинати прямо протилежні плоди», - резюмує експерт.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...