Експерт: ЄС стане на бік України у газовому конфлікті з Росією

27 лютого 2013 в 10:07

Європейці сьогодні не бояться стати на бік України в газовому конфлікті завдяки активізації видобутку сланцевого газу з одночасним скороченням споживання російського палива.

Про це заявив перший заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки Олег Зарубінський.

"Ті меседжі, які ми отримали від комісара Євросоюзу з енергетики Гюнтера Еттінгера, Єврокомісії дають підстави говорити про те, що Європа готова допомогти знизити ціну на російський газ. Це свідчить про підвищений інтерес ЄС до української газової проблематики. Якщо раніше взагалі ніяких натяків не відчувалося з боку ЄС щодо допомоги Україні в енергетичних питаннях, зокрема, навколо будівництва Північного і Південного обхідних газопроводів, які обмежують наші інтереси, то зараз ми відчуваємо їнє плече", - говорить політик.

За його думку, зміні позиції європейців сприяло приєднання України до Європейської енергетичної хартії.

"Енергетична хартія, до якої Україна приєдналася, свідчить, що ключові проблеми її членів повинні вирішуватися після відповідних консультацій. Зараз ми їх отримали, далі почнуться реальні дії", - констатує нардеп.

Зарубінський відзначає, що європейці сьогодні не бояться стати на бік України в газовому конфлікті завдяки активізації видобутку сланцевого газу з одночасним скороченням споживання російського палива.

"Цьому посприяв і сланцевий газ, адже багато експертів мають рацію, стверджуючи, що він видобувається тільки у США. Сьогодні кажучи "сланцевий газ", ми маємо на увазі і Європу, - Великобританію, Німеччину та інші країни. Варто нагадати, що в листопаді минулого року Єврокомісія прийняла рішення дозволити розвідку покладів цього виду палива по всій Європі. Перспективи сланцевої революції реальні. На тлі його собівартості від 70 до 90 доларів ціна за російський газ - предмет для аналізу і занепокоєння Газпрому", - переконаний нардеп.

У зв'язку з цим він вважає реалістичними постачання в реверсному режимі до 30 млрд куб. м. газу в Україну через Словаччину та Угорщину. На його думку, це стане серйозним сигналом для російських партнерів. У зв'язку з цим політик вважає абсурдним купувати російський газ у західних країн за меншу суму, а не безпосередньо у Росії.

Нагадаємо, що за результатами зустрічі з європейським комісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що європейська сторона запропонувала деякі механізми зміни ціни на російський газ. У свою чергу, єврокомісар зазначив, що ЄС допоможе Україні диверсифікувати імпорт газу, і вже зараз українська сторона може отримувати німецький газ через Польщу завдяки здатності трубопроводу працювати в обох напрямках.

Читайте також:

ДТЕК Ахметова буде імпортувати газ з Європи

Експерт: Видобуток сланцевого газу Shell підвищить екологічні стандарти українських газодобувних компаній

США готові поділитися з Україною технологією видобутку сланцевого газу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
  • newcommer 8 марта, 01:13 Вопрос о добыче сланцевого газа намеренно переводится из научной и экологической плоскости в плоскость политическую. Политизация вопроса приводит к тому, что вопросы безопасности людей и охраны окружающей среды либо отходят на второй план перед глобальными "геополитическими интересами" и "национальной безопасностью", либо вообще не рассматриваются. Оппозиция, сначала выступившая против разработки сланца, продемонстрировала непоследовательность и коньюнктурность, отозвав свой законопроект. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • palz 8 марта, 00:37 Да они там совсем с ума посходили! У нас и так экология убита и радиационный фон зашкаливает. Меткомбинаты, терриконы, отравленные подземные воды, а они вдобавок ко всему хотят еще и землю взрывать. А у себя не пробовали возле своих особняков? Вот не поленился, залез в Инернет. Читаю: "При использовании фрекинга в сланцевые пласты под давлением закачивается смесь воды, песка и химикатов. При этом возникает угроза загрязнения грунтовых вод". Зная как у нас даже на обычных шахтах отнеосятся к соблюдению ТБ, я уже вижу как это будет на практике. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • rere 8 марта, 00:09 В Германии готовят закон о запрете добычи сланцевого газа в местностях, где находятся природные запасы питьевой воды. Обстоятельные немцы хотят дополнительно удостовериться совместимо ли применение технологии фрекинга с окружающей средой. О необходимости наложить вето на новую газодобывающую технологию говорят и в США. И это притом что там сланцевый газ добывают в основном в пустыне, а у нас предполагаются разработки в самом сердце наиболее густонаселенной территории - на Донбассе. То есть отказываться от этой технологии глупо, но и бросаться очертя голову тоже не стоит. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...