Експерт виступив за застосування диференційованих ставок ПДВ в АПК

14 квітня 2013 в 12:34

Диференційовані ставки ПДВ дозволять зменшити податкове навантаження насамперед на споживачів.

Голова комітету підприємців АПК Торгово-промислової палати України, депутат Верховної Ради III-IV скликань Олег Юхновський висловився за застосування диференційованих ставок ПДВ у агропромисловому комплексі.

"Диференційовані ставки ПДВ, на мою думку, це найбільш прийнятний варіант. Він дозволить зменшити податкове навантаження насамперед на споживачів, зробить неможливими спекуляції з ПДВ і буде сприяти поліпшенню конкурентного середовища", - сказав він в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна".

Щодо розміру ставок, то вони, на думку експерта повинні стати предметом скрупульозних розрахунків, прогнозування впливу на фінансово-економічний стан як сільського господарства, так і підприємств харчової і переробної промисловості, на ціну харчових продуктів.

Юхновський зазначив, що в світі, зокрема, і в країнах ЄС, досить поширена практика застосування диференційованих ставок ПДВ: завищені - на предмети розкоші, занижені - на продовольство. Наприклад, у північного сусіда - Росії в ланцюзі зерно-борошно-хліб - 10% при загальній ставці 17%.

Він нагадав, що коли в Україні вводили спеціальний режим оподаткування, то пропонували варіанти розрахунків за різними ставками - 7, 9 або 13%, врешті-решт, після численних дискусій зупинилися на 17% ПДВ.

"Виходили з того, щоби, по-простому, селяни не були винні державі, а остання — їм. Виникає заборгованість перед бюджетом — її не сплачують. А якщо бюджет винен — держава також не сплачує. У тваринництві ж ПДВ доволі розмаїтий і багатогранний. Сільські подвір'я — фізичні особи, котрі виробляють і поставляють 70% молока і 50% м'яса, не є платниками ПДВ. При цьому за здану продукцію вони отримують дотації за рахунок ПДВ. Сільськогосподарські підприємства за реалізацію продукції тваринництва не сплачують ПДВ до бюджету, а залишають ці кошти у власному розпорядженні. До всього ця категорія господарств отримує ще й дотацію від держави — від переробних підприємств. Сума їхнього ПДВ цього року розподіляється у такій пропорції: 60% — на дотації, 40% — до спецфонду бюджету. У 2014 р. половина коштів ПДВ надходитиме до скарбниці, а половина — на дотації. Цей режим тимчасовий і діятиме лише до 1 січня 2015 р. Тобто сільгосппідприємства порівняно із фізичними особами мають подвійну вигоду з ПДВ. А розподіл коштів зі спецфонду бюджету здійснюють у ручному режимі. Як гадаєте, кому перепадає більше? Аграрії відповідають жартом: вистачить пальців однієї руки!" - підкреслив експерт.

Докладніше читайте в матеріалі "Податкова "стрижка" для аграріїв" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Законопроект: збільшити у вісім разів податкову ставку для великих землевласників

Янукович: Аграрний сектор протягом трьох років демонструє стабільне зростання

Україна експортувала майже 18 млн тонн зернових

Україна хоче наростити експорт агропродукції до $ 22 млрд

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...