Експерт: Податкові пільги вбивають конкуренцію на ринку

17 березня 2013 в 14:11

Надання необ'єктивних пільг одним не стимулює до сплати податків або виходу з "тіні" інших.

Надання податкових пільг усуває з ринку здорову конкуренцію. Таку думку, зокрема, висловив екс-віце-прем'єр-міністр України, старший радник "Альфа Банку" Роман Шпек під час круглого столу, "Інвестиційний і бізнес-клімат в Україні очима влади та інвесторів: чи відбулися істотні зміни на краще ?", який був проведений за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) і "Дзеркала тижня. Україна".

"Надання необ'єктивних пільг одним не стимулює до сплати податків або виходу з "тіні" інших", - констатував експерт.

При цьому керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина висловила думку, що спроби держави підтримати окремі сектори є ознакою "серйозної зарегульованості економіки".

У свою чергу президент УСПП Анатолій Кінах підкреслив, що всі цивілізовані країни використовують стимули, заходи державного протекціонізму.

"Ми домовилися, зокрема, з урядом, що на кожне рішення щодо зміни тих чи інших умов для інвесторів має бути техніко-економічноге обґрунтування. Воно має бути прозорим. На основі цих стимулів ми концентрували наші ресурси, кадри і в прозорому режимі добивалися результатів. У цьому сенсі ми підтримуємо роботу з наведення порядку в системі пільг, які сьогодні існують в Україні", - зазначив Кінах.

Однак перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта констатував, що коли інвестори приходять до уряду, то запитують про те, які стимули держава готова для нього запропонувати.

"Яка наша позиція з цього приводу? Сьогодні прозвучали питання про індустріальні парки. Однак це не щось нове, придумане Україною. Це ті інструменти, які застосовуються в інших країнах. Я вважаю, що наше з бізнесом спільне завдання - зробити так, щоб вони не стали лазівками, які використовуватимуться для недобросовісної конкуренції, а були засобами залучення в Україну серйозних інвесторів. Щоб вони йшли до нас, а не в якусь сусідню країну, ми повинні щось їм запропонувати - або землю, або підведення комунікацій, або якусь пільгу. Це і буде практична інвестиційна політика. Хоча, звичайно, ми розуміємо, що якісне загальне конкурентне середовище - це головна умова, за якої в Україну можуть йти інвестиції", - підсумував Максюта.

Читайте також:

Уряду потрібно підтримувати попит на продукцію, а не її виробництво, - екс-віце-прем'єр

Уряд скасує більше половини пільг по ПДВ і податку на прибуток

Українська ІТ-індустрія з 1 січня отримала податкові пільги на 10 років

Клименко: Підприємства підвищують зарплати робітникам, щоб отримувати ПДВ "автоматом"

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...