Топ Новини

Експеримент з «молочними» дотаціями ще більше ускладнив ситуацію в галузі

1 вересня 2011 в 12:34
Експеримент зі зміною схеми виплати державних «молочних» дотацій ще більше ускладнив ситуацію в галузі. Підтвердження цьому — мінусові показники галузі.
moloko_reformi_kozel_web.jpg
Андрій Товстиженко

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив президент Союзу виробників харчової промисловості України Олег Юхновський.

«Якщо наші чиновники не хочуть переймати європейський досвід, то нехай повчаться у сусідів. Мінсільгосп Російської Федерації раніше також виплачував прямі субсидії з розрахунку поголів’я і валового збору молока. Але це не дало очікуваного ефекту. Тому вирішили підтримувати рублем кожен літр товарного молока, того, яке надходить на переробку. Сільгосптоваровиробники назвали такий підхід щодо стимулювання галузі революційним. Новація полягає у тому, що держава вперше намірилася підтримати виробництво кінцевого продукту», - пояснив О.Юхновський.

За його словами, для того щоб підвищити привабливість молочного скотарства для інвесторів, російський уряд пропонує вдосконалити систему пільгового кредитування, у тому числі подовжити термін надання позик із восьми років до 15.

«Українські аграрії із переробниками відрізані від фінансових інструментів. Тоді постає запитання: а коли ж ми вийдемо на середньоєвропейський рівень виробництва та споживання молочних продуктів? І чи взагалі це можливо? Теоретично — так! Але лише, як мінімум, за ефективної державної політики у цій сфері, щорічного інвестування у молоковиробництво не менш як 5 млрд грн та 10—12 років напруженої системної роботи, - говорить О.Юхновський. - А що маємо? Відсутність пріоритетів, постійні зміни у напрямах і механізмах бюджетної підтримки, архаїчне державне адміністрування ринку молочних продуктів… За таких умов Україна вже найближчим часом ризикує втратити як внутрішній, так і традиційні зовнішні ринки».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Урядова «жуйка»».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...