Екс-заступник голови НБУ: обов'язковий продаж валюти експортерами стабілізує курс

16 листопада 2012 в 10:30
Екс-заступник голови Національного банку Сергій Яременко вважає, що в нинішніх реаліях така норма є вимогою часу - в іншому випадку страждати буде національна валюта.
dollari_06.jpg
ZN.UA

Колишній заступник голови Національного банку Сергій Яременко вважає, що підписання президентом Віктором Януковичем закону, який дозволяє Нацбанку на термін до шести місяців вводити вимогу обов'язкового продажу частини валютної виручки, унеможливить розхитування курсу учасниками ринку.

"Це абсолютно нормальна норма, її підписання можна тільки вітати. Тепер учасники ринку втрачають можливість розхитувати курс, валюта рівномірно розподілятиметься на ринку", - заявив він.

При цьому, за його словами, в нинішніх реаліях така норма є вимогою часу. Яременко впевнений, що в іншому випадку страждати буде національна валюта.

Він додав, що сім років тому відмова тодішнього керівництва НБУ від обов'язкового продажу валютної виручки експортерами в тому числі призвела до негативних наслідків, які отримала економіка в період кризи.

"Свого часу я був відвертим прихильником відповідного права вимагати продаж валютної виручки експортерами. Ця норма нікому не заважала. Але Стельмах вирішив навпаки, ініціювавши її скасування. Результати ми побачили згодом", - заявив Яременко.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав цей закон 15 листопада.

Читайте також:

Обов’язковий продаж 50-75% валютної виручки не є критичним для бізнесу

Іноземним інвесторам заборонили ввозити валюту в Україну в «валізах»

Кабмін перекрив схему виведення валюти з України після того, як за кордон пішло більше млрд

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...