Топ Новини

Екс-міністр економіки: заборона фінансових пірамід - важливий крок щодо захисту від шахраїв

12 березня 2013 в 16:43

Різного типу фінансові послуги повинні чітко ліцензуватися і за цим повинні стежити фахівці, щоб уникнути "пірамід" в різних проявах.

МММ, финансовая пирамида
Заборона фінансових пірамід - важливий крок щодо захисту від шахраїв

Колишній міністр економіки, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, констатує, що кримінальна відповідальність за створення фінансових пірамід є нормальною світовою практикою.

"Я підтримую ініціативу щодо заборони фінансових пірамід, вже давно пора повноцінним зайнятися контролем фінансової діяльності на ринку. Різного типу фінансові послуги повинні чітко ліцензуватися і за цим повинні стежити фахівці, щоб уникнути "пірамід" в різних проявах. Адже сьогодні під виглядом цілком легальних, офіційно зареєстрованих контор можуть працювати фінансові піраміди", - говорить він.

У той же час, за його словами, введення кримінальної відповідальності за подібного роду фінансові махінації - нормальна світова практика.

"Це нормальна практика. Наприклад, у США за фінансові махінації передбачено значно більшу кримінальну відповідальність, ніж у нас пропонується"- констатує екс-міністр економіки.

В той же час, за його словами, владі необхідно ретельно відстежувати структури, які шахраї, до прийняття закону про заборону фінансових пірамід, можуть запустити на ринок, обійшовши норми закону.

"Навіть до прийняття закону залишається ризик, що фінансові "умільці" випустять на ринок новий вид "пірамід", не заборонених законом. Щоб мінімізувати появу "пірамід", потрібно чітко виписати в законі їхні ознаки, визначити суми можливих збитків і встановити конкретні покарання за їхню організацію", - упевнений Лановий.

Нагадаємо, що 11 березня Кабінет міністрів України схвалив законопроект, розроблений Нацкомісією з держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, про заборону фінансових пірамід в Україні.

Документ визначає поняття "фінансова піраміда", встановлює заборону на її створення та сприяння її діяльності, у т.ч. поширення відповідної реклами, а також встановлює кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...