Екс-глава МВФ Стросс-Кан визнав помилковість тактики боротьби з кризою

14 вересня 2012 в 11:43
Лавина економічних проблем зростає і поширюється, перспективи похмурі, економіку треба перезапустити якимось новаторським способом, впевнений Стросс-Кан.
dominique-strausskahn.jpg
allvoices.com

Тактика боротьби з економічними проблемами, якої дотримуються міжнародні фінансові організації і європейські уряди, потребує зміни. Про це заявив колишній директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан на сесії «Майбутнє світової економіки» 9-ї Ялтинської щорічної зустрічі YES.

«Економічне одужання знову затрималося. Перспективи похмурі. У глобальному вимірі зростання буде уповільненим з дуже складними фінансовими умовами. Політика ключових країн не відновила впевненість в економічному одужанні», - охарактеризував ситуацію в глобальній економіці екс-глава МВФ.

На його думку, проблема фіскального обриву і зростання державного боргу у США залишається серйозною, як і боргова криза в єврозоні. Традиційна тактика, якої дотримувався і МВФ у вирішенні проблем Греції, не принесла очікуваних результатів.

«Економіку треба перезапустити якимось новаторським способом. Ми вважали, що головне - уникнути втрат. Тобто, знижувати ставки, збільшувати терміни заборгованості. І не приймали того, що краще потерпіти втрати зараз - якщо вони неминучі, не відвертатися від них. А тепер лавина економічних проблем зростає і поширюється, - підкреслив Стросс-Кан.

Він вважає, що на гострому етапі кризи заходи щодо порятунку могли бути виправдані, але сьогодні ситуація інша. «Пожежники потрібні, коли вогонь вирує. Але потім необхідно вже розбиратися з відновленням. Європейські лідери повинні показати, що можуть впоратися з цим», - цитує Стросс-Кана прес-служба форуму.

9-та Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом» проходить з 13 по 16 вересня в Лівадійському палаці Ялти. Близько 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з 20 країн світу обговорюють основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу, Україну та світ.

Читайте також:

Стросс-Кан вважає передчасним оптимізм з приводу світової економіки

Стросс-Кан упевнений, що за підтримки МВФ українська економіка встоїть

Український олігарх Пінчук запропонував використовувати кризи для прискорення

МВФ заявив, що світ може бути спокійний за євро

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...