Топ Новини

Екс-глава Єврокомісії: Проект євро був «збитковим відпочатку»

3 грудня 2011 в 09:33
Проект єврозони відпочатку був збитковим, а сьогоднішнє покоління європейських лідерів не змогло гідно вирішити виниклі серйозні проблеми, заявив колишній голова Європейської комісії, який був ініціатором введення єдиної валюти, Жак Делор в інтерв'ю британській The Telegraph.
euro_evro_euroznak.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

 Ж. Делор пояснив, що помилки, допущені при введенні євро, фактично прирекли на провал проект єдиної валюти, внаслідок чого це призвело до боргової кризи. Крім того, він звинуватив сучасних європейських лідерів у недостатності вжитих заходів з підтримки євро.
 
За словами Ж. Делора, сьогоднішня криза викликана тим, що європейські політики, які стояли біля витоків створення єврозони, вважали за краще закрити очі на нестабільність і дисбаланс економік країн - претендентів на членство в блоці.
 
«Міністри фінансів вважали за краще закрити очі на всі ті неприємні обставини, з якими їм би довелося зіткнутися», - сказав Ж. Делор.
 
При введенні євро не був створений сильний центральний орган з контролю за країнами-учасницями, які на даний момент обтяжені боргами.
 
Надання надмірних позик таким країнам, як Греція та Італія, призвело до того, що зараз єврозона знаходиться на краю катастрофи, сказав Ж. Делор.
 
«Усі європейські країни повинні розділити відповідальність за кризу. Кожен має звернутися до своєї совісті», - зазначив Ж. Делор.
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...