Економіка України в жахливому стані, але не у всіх її регіонах – The Economist

Поділитися
Економіка України в жахливому стані, але не у всіх її регіонах – The Economist Львів демонструє одні з кращих економічних показників в Україні. Ілюстрація © sinn-fein.livejournal.com
Якщо взяти обсяги будівництва за економічний показник, то в деяких українських регіонах справи не такі вже й погані.

В 2014 році ВВП України скоротилося на 7%, а в 2015 – на 12%. В цілому економіка переживає серйозні проблеми. Гривня втратила 70% своєї вартості у співвідношенні до долара за два роки. Інфляція хоч і зменшується, але досі на високому рівні.

Однак, оцінюючи українську ситуацію, аналітики часто не звертають увагу на те, що у різних регіонів справи йдуть по-різному.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи, що війна триває лише в Донецьку і Луганську. І щоб оцінити економічну шкоду видання пропонує подивитися на обсяги будівництва в різних областях, оскільки це може бути хорошим відображенням тенденції щодо зростання ВВП. Дані із зони бойових дій навряд чи можна розглядати. Однак з січня до листопада 2015 року будівництво в Донецьку скоротилося драматично – на 60% у порівнянні з попереднім роком.

Однак на Заході України справи не такій вже й погані. За перші три квартали 2015 року у Львові спостерігався найбільше у всій країні зростання працевлаштування. І будівництво тут теж розвивається, пропонуючи житло класу "люкс", а модні кафе відкриваються по всьому місту.

На думку видання, у такому контрасті немає нічого дивного. Львів розташований за тисячу кілометрів від охопленого війною Донецька, економіка західноукраїнського міста базується на бізнесі, пов'язаному із сучасними технологіями, а не з добуванні вугілля чи металургії, як на Сході України.

Донецьк і Львів – це зовсім різні економіки, про що не згадують у розмовах про Україну. МВФ виносив це на передній план раніше. В 2014 році по всій Україні промислове виробництво скоротилося на 10%. У Донецьку і Луганську, на які до війни припадало 16% українського ВВП, виробництво впало на 32% і 42% відповідно. І врахування показників захоплених територій при оцінці економічного стану всієї країни суттєво погіршує показники. Але якщо не зважати на Луганськ і Донецьк, тоді падіння промислового виробництва в Україні в 2014 році становило "лише" 4,6%.

Якщо взяти обсяги виробництва за показник ВВП, тоді можна сказати, що у "невоєнних" частинах України падіння ВВП становило 4% у 2014 році. А в 2015-му, в такому разі, скорочення української економіки становило 8-9%. Вочевидь країна досі переживає жорстку рецесію, але варто пам'ятати, що війна триває. Українське економічне зростання при цьому можна порівняти з грецьким у 2011-2012 роках.

Раніше на сторінках Atlantic Council американський журналіст Джеймс Брук писав, що економіка України почне відновлюватися із заходу на схід. І перші паростки відродження будуть помітні навесні.

Тим часом, Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України у 2016 році складатиме 1%. У цілому Світовий банк знизив прогнози зростання світової економіки в 2016 році до 2,9%. Аналітики Світового банку в червні прогнозували світовій економіці зростання у 3,3% у 2016 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі