ЄБРР ще більше знизив прогноз зростання ВВП України на 2012 рік

24 січня 2012 в 12:31
Новий січневий прогноз ЄБРР щодо зростання ВВП України у 2012 році на 1 процентний пункт менший, ніж у жовтневому прогнозі банку.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) знизив до 2,5% прогноз зростання ВВП України у 2012 році. Про це йдеться в огляді ЄБРР "Регіональні економічні перспективи: січень 2012".

При цьому відзначимо, що аналітики банку підвищили оцінку зростання ВВП у 2011 році - з 4,5% до 5%.

"До останньої сутички з глобальною нестабільністю, українська економіка відновлювалася з гарним темпом, стимулювалася зовнішнім, а останнім часом, і внутрішнім попитом. Тим не менш, зростання виробництва у четвертому кварталі сповільнилося, зросло неприйняття ризику на фінансовому ринку. Хоча влада здійснила деякі з умов програми МВФ-2010 (у тому числі пенсійну реформу), критичні заходи, необхідні для стабілізації газового сектору, у тому числі збільшення тарифів домашніх господарств, продовжують стикатися з політичним опором. Оскільки фінансові умови погіршали, і ринки міжнародного капіталу стали фактично закритими, влада посилила грошово-кредитну і податково-бюджетну політику...Важливим фактором для економічного зростання країни та економічної стабільності у найближчі місяці будуть залишатися процеси в ЄС", - йдеться в огляді.

При цьому рівень ризику країни для України ЄБРР оцінив у 921,8 пункта, що трохи нижче жовтневої оцінки (982,8 пункта), проте набагато вище, ніж в інших країнах регіону. Так, найближчий ризик країни в Угорщини (686,3 пункта), і Хорватії (555,3 пункта).

Нагадаємо, у жовтні ЄБРР вже знижував прогноз зростання ВВП у 2012 році - з 4,5% до 3,5%. Сьогоднішнім зниженням ЄБРР зрівняв свою оцінку ситуації в Україні зі Світовим банком. Нагадаємо, що під тиском МВФ влада України заклала в бюджет-2012 зростання ВВП на рівні 3,9% замість раніше запланованих 5%, хоча прем'єр-міністр Микола Азаров не втрачає надій виконати цей рівень.

Читайте також:

Крістін Лагард лякає світ другою Великою депресією

Темпи зростання ВВП у IV кварталі знизилися в 1,5 рази

Азаров вже не такий оптимістичний з приводу зростання ВВП

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...