ЄБРР порадив Україні використати кризу для реформ і боротьби з корупцією

19 грудня 2012 в 13:52
Для виходу з рецесії у 2014 році Україна повинна протягом року боротися з корупцією. Кризовий час необхідно використовувати для структурних реформ.

Уряд України має використати світову фінансово-економічну кризу для проведення структурних реформ і подолання корупції. Від економіки «важкої промисловості» країна повинна перейти до економіки інноваційних технологій і людського потенціалу. Ці рекомендації Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) у Києві оприлюднив керівник Департаменту зовнішніх і внутрішніх зв'язків банку Джонатан Чарльз.

«В англійській мові є визначення: «ніколи не дозволяйте собі втратити гарну рецесію». Охолодження світового ринку уряд України повинен використовувати для наповнення внутрішнього ринку якісними товарами та послугами вітчизняного виробництва та очищення системи господарювання від корупції. Це наші рекомендації для 2013 року, щоб подолати рецесію у 2014 році», - підкреслив Чарльз.

За словами експерта, в Україні ЄБРР реалізує проекти з модернізації комунальних міських господарств (таких проектів більше 15), в яких партнерами банку виступають міські органи влади. На кошти банку уряд України модернізував трасу «Чоп - Київ», покращив інфраструктуру «Укрзалізниці» і будує новий захисний об'єкт на Чорнобильській АЕС.

Старший радник ЄБРР Антон Усов відзначив, що згідно з правилами банку, більшість інвестицій мають йти у приватний сектор. В Україні через високий рівень корупції та відтік  інвестицій залучати приватний бізнес до співпраці складніше, ніж у сусідніх з Україною державах (у Польщі, Туреччині та Росії). Як зазначив Усов, на сьогодні єдиний привабливий для банку сектор економіки України з належним рівнем представлення приватного капіталу - це агропромисловий комплекс.

Всього ж за майже 20 років роботи в Україні ЄБРР залучив в її економіку більше 8 млрд євро, повідомили Усов і Чарльз.

Читайте також:

ЄБРР продовжить давати Україні по 1 млрд євро на рік, якщо побачить реформи

ЄБРР ще більше знизив прогноз зростання ВВП України на 2012 рік

ЄБРР назвав запуск «хюндаїв» інвестиційним провалом року в Україні

ЄБРР готовий збільшити інвестиції в Україну

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...