Топ Новини

ЄБРР попередив про ризик девальвації в Україні і уповільнення зростання ВВП до 1%

25 жовтня 2012 в 09:42
Макроекономічне становище України залишається нестійким. Існує високий ризик девальвації гривні, упевнені в ЄБРР. Зростання ВВП сповільниться до 1%.
valuta_dollar_DSC6456_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 році до 1% з 2,5%.

Згідно з аналітичним дослідженням ЄБРР економіки країни, прогноз середньорічної інфляції в поточному році покращено до 1,5% з 4%.

«Макроекономічне становище України залишається нестійким. Нещодавні прояви нестабільності у світі та Європі, а також зниження обсягу запозичень і боргового навантаження банками ЄС негативно вплинули на економіку України ... Дефіцит державного бюджету збільшується по мірі того, як влада нарощує соціальні витрати перед запланованими на жовтень парламентськими виборами ... Існує високий ризик девальвації обмінного курсу, що може негативно вплинути на фінансовий сектор», - наголошується в аналітичному дослідженні.

За оцінкою ЄБРР, повернення країни до високих докризових темпів зростання малоймовірне без глибоких структурних реформ.

«Очікується, що темпи зростання у 2012-2013 рр.. будуть як і раніше невисокими, на рівні приблизно 3%, бо потенціал, що залишився після кризи, вже використаний, умови у зовнішньому середовищі залишаються складними, а банківське кредитне фінансування обмежене. У більш довгостроковій перспективі можливість прискорення зростання буде в основному залежати від зовнішнього попиту, а також від здатності керівництва країни забезпечити надійну стабілізацію фінансової системи, проводити контрціклічную макроекономічну політику на основі плаваючого обмінного курсу, а також залучати значні обсяги внутрішніх і зовнішніх інвестицій», - підкреслюється в дослідженні.

Експерти ЄБРР також називають одним з найбільш пріоритетних завдань створення більш сприятливого бізнес-клімату в Україні.

«Необхідна реформа судової системи, яка забезпечить справедливість процедур врегулювання господарських суперечок, а також деполітизацію господарських судів. Уряд має забезпечити ефективну реалізацію прийнятих в останні роки різноманітних заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління та зменшення корупції», - вважають експерти ЄБРР.

Читайте також:

Аналітики Goldman Sachs упевнені, що уряд піде на девальвацію гривні

Курс гривні до долара оновив трирічні мінімуми

Fitch не виключає девальвацію гривні на 10% до кінця року

Міжнародні експерти прогнозують 9 грн за долар до грудня

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...