Топ Новини

ЄБРР і ЄІБ погодили виділення 8 млн на модернізацію української ГТС

19 липня 2011 в 08:21
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) нададуть НАК «Нафтогаз України» кредит на $308 млн для модернізації газотранспортної системи України.
gas-gaz_gts_big1.jpg
naftogaz.com

Відповідні документи було підписано сьогодні, у вівторок 19 липня.

Зокрема, з ЄБРР було підписано меморандум, а з ЄІБ - лист про наміри, в яких фіксуються плани банків з фінансування проекту модернізації української ГТС.

Згідно з документами, кошти по 4 млн від кожного банку планується виділити вже в поточному році.

Як повідомив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек, кредит ЄБРР планується виділити на 15 років під держгарантії. У вересні, зазначив він, компанія Mott MacDonald повинна буде надати звіт про проект модернізації, і потім буде ухвалено рішення про виділення кредиту. «Ми сподіваємося підписати проект цього року», - сказав він.

Як повідомлялося раніше, Міністерство палива та енергетики України має намір залучити ,5 млрд на реалізацію інвестиційних проектів з модернізації ГТС України до 2018 року.

Зокрема, на модернізацію і реконструкцію газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» планується залучити ,3 млрд (реалізація проекту почалася сьогодні).

Газотранспортна система України складається з магістральних газопроводів, розподільних мереж, газосховищ, компресійних і газовимірювальних станцій. Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. ГТС України включає 37,6 тис. км магістральних газопроводів (в однонитковому обчисленні), 71 компресорну станцію загальною потужністю 5405 МВт.

Пропускна спроможність на кордоні РФ з Україною складає 288 млрд куб. м, на кордоні України з Польщею, Румунією, Білоруссю, Молдовою - 178,5 млрд куб. м, у тому числі з країнами ЄС - 142,5 млрд куб. м.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...