Топ Новини

Дубина у своїх свідченнях стверджує, що газові контракти з Росією підписав під загрозою звільнення

15 липня 2011 в 10:34
Колишній голова НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина заявляє, що екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під загрозою звільнення змусила його підписати газові контракти з Росією в 2009 році.

Про це йдеться у свідченнях О.Дубини, зачитаних у Печерському райсуді Києва в рамках оголошення прокурором обвинувального висновку у справі Ю.Тимошенко.

«Перед підписанням контрактів Юлія Тимошенко погрожувала мені звільненням з роботи у разі моєї відмови підписати контракти», - йдеться в зачитаних свідченнях О.Дубини.

У своїх свідченнях він стверджує, що відмовлявся підписувати контракт за базовою ціною 450 дол за тисячу кубометрів без директив Кабінету міністрів. Однак через два дні Ю.Тимошенко надала О.Дубині затверджені нею особисто та скріплені печаткою уряду директиви. «Таким чином, Ю.Тимошенко особисто дала розпорядження на підписання договорів», - йдеться в показаннях О.Дубини.

Також колишній голова НАК «Нафтогаз України» повідомив у свідченнях, що відмовлявся підписувати контракти і доповів про це тодішньому президенту України Віктору Ющенку, але той не дав прямої відповіді на питання підписувати чи не підписувати контракти.

Відповідно до свідчень О.Дубини, якщо б він знав, що уряд не приймав директив, то не підписав би ті контракти, але змушений був їх укласти, враховуючи те, що директиви є обов'язковими для виконання.

Окрім того, О.Дубина вважає, що за рахунок запасів газу у газосховищах можна було протримати країну до кінця лютого 2009 року, не купуючи газ у Росії, і спробувати переконати Росію піти на поступки. Проте О.Дубина не вказав, чи гарантувало б це зниження ціни на газ.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...