ДТЕК Ахметова купує скандальну Vanco Ukraine

30 січня 2013 в 12:30

Про купівлю стало відомо з повідомлення антимонопольного відомства Сербії. Раніше українська влада заявляла, що арбітражну суперечку України з компанією Vanco Prykerchenska Ltd. буде вирішено до 2013 року.

burovaya_platforma_vyshka_vishka_big_shelf_naftogazcom.jpg
naftogaz.com

Найбільший холдинг України "ДТЕК", що керує енергетичними активами бізнесмена Ріната Ахметова, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови).

Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому на веб-сайті Комісії з захисту конкуренції Сербії. Як наголошується у повідомленні, угоду про купівю "ДТЕК" контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписано 27 листопада 2012 року.

Напередодні генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що у найближчий квартал холдинг заявить "про конкретику" щодо своїх нафтогазових активів і участі у Vanco Prykerchenska.

Як повідомлялося, Vanco International, 100%-ва "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007-го Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній в серпні 2007 року. Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Згодом уряд Юлії Тимошенко у 2008 році вийшов з УРП, після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП. Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив мирову угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів.

Читайте також:

Чорноморський шельф на пред'явника

Метушня навколо Vanco: нотатки стороннього

Vanco Prykerchenska Ltd. Спроба номер два

В Ахметова тепер - свій "Нафтогаз"

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...